Skatepark oficjalnie otwarty

W Parku Nowe Oblicze powstał skatepark, na który czekało wielu mieszkańców Starogardu Gdańskiego. W niedzielę 22 lipca został oficjalnie otwarty.

Plac ma wymiary 35 m x 24 m i kształt wieloboku. Podzielony jest na pięć sekcji. Każda z nich składa się z mini ramp, poręczy i pochylni. Są banki, boxy, quoter turn, stairs z rail’em, jump stair z rail’em i wiele innych urządzeń. Koszt inwestycji wyniósł blisko 700 tys. zł.

Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak otwiera Skatepark. Fot. Małgorzata Rogala

– Rok temu, podczas uroczystego otwarcia Parku Nowe Oblicze obiecałem mieszkańcom, że powstanie tutaj skatepark. Tak się stało. Dzisiaj wspólnie możemy otwierać tę inwestycję. Jeden z największych profesjonalistów, który jeździ po wielu tego typu parkach w Polsce powiedział, że jest to jeden z najlepszych. Mamy więc olbrzymią satysfakcję. Poza tym jeszcze w tym roku chcemy w Parku Nowe Oblicze wybudować plac zabaw dla najmłodszych – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Właściciel szkółki skaterskiej Piotr Dabov twierdzi, że starogardzki skatepark daje wiele możliwości. – Uważam, że powinniście szczycić się tym miejscem. Można tutaj jeździć na bardzo wiele sposobów. Jest ono bardzo rozwojowe. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Zarówno zawodowcy, jak i początkujący skaterzy – mówił pionier jazdy na deskorolce w Polsce Piotr Dabov.

Podczas otwarcia skateparku swoje umiejętności zaprezentowali czołowi sakterzy w kraju. Po pokazie przeprowadzili warsztaty. Uczyli zarówno podstawowych, jak i bardziej skompilokwanych trików.

Fot. Krzysztof Rudek

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl