Skarszewskie Sobótki

W weekend 17-18 czerwca warto wybrać się na Skarszewskie Sobótki. Wszystkie główne wydarzenia będą miały miejsce na placu koło Kościoła 24h, gdzie będzie znajdować się scena oraz w rejonie murów obronnych. Tam w sobotę ustawione zostanie Miasteczko Militarne.

Od południa, na specjalnie przygotowanym lądowisku będzie można z bliska obejrzeć śmigłowiec Mi-2. Już około godz. 14:00 zobaczymy desant spadochroniarzy, natomiast około godz. 14:20 nad Miasteczkiem odbędą się pokazy lotów dwóch wielkich śmigłowców bojowych Mi-24. Ta część pokazu będzie możliwa dzięki współpracy z 49. Bazą Lotniczą w Pruszczu Gdańskim. To jednak nie wszystko, bo w sobotę na terenie Miasteczka Militarnego dostępny będzie też sprzęt wojskowy. Przyjedzie on z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Na pewno warto zwrócić uwagę na ważący pond 40 ton czołg PT-91 TWARDY, który ma 125-milimetrową armatę gładkolufową, a moc jego silnika wynosi 850 KM. Ponadto będą m. in.: bojowy wóz piechoty BWP-1 i strzelnica wojskowa; na miejscu będzie też można samodzielnie rozłożyć spadochron.

W niedzielę, 18 czerwca, o godz. 19:00 na scenie pojawi się znany i lubiany kabaret JURKI. Główną gwiazdą i atrakcją Święta Skarszew będzie niedzielny występ (godz. 20:30) gwiazdy, czyli grupy PECTUS. Ten lubiany i popularny pop-rockowy zespół powstał w 2005 roku w Rzeszowie. Tworzą go czterej bracia pochodzący z Bogoniowic koło Ciężkowic: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokalista/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/śpiew) i Maciej Szczepanik (gitara/śpiew). Zespół znany jest z takich przebojów jak m. in.: „Jeden moment”, „Motyle”, „Życie na dystans”, „Oceany”, „Tańczę z nią”, „Jak daleko a jak blisko” czy „Barcelona”.

Oprócz tego w czasie Skarszewskich Sobótek odbędą się m. in.: parada ulicami miasta, Jarmark Kociewski, występy zespołów folklorystycznych, koncerty wokalistów Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, zabawa z DJ-em, wielki lunapark, ogródki piwne z gastronomią. Program imprezy na załączonym plakacie.

Organizatorem Sobótek jest GOKiBP w Skarszewach.
Sponsorem wydarzenia jest Grupa Energa.
Głównym partnerem jest Heiztechnik.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl