Skanska przebuduje ul. Kościuszki

Trzy firmy przystąpiły do przetargu na przebudowę ul. Kościuszki w Starogardzie Gdańskim. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Skanska S.A. Ulicę przebuduje za niecałe 4 mln zł. 8 kwietnia po podpisaniu umowy wykonawca przejął plac budowy.

Na przełomie kwietnia i maja firma Skanska rozpocznie przebudowę ul. Kościuszki. Roboty zaczną od ronda z ul. Lubichowską do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II – bez skrzyżowania z tą ulicą. Na czas remontu ten odcinek będzie wyłączany z ruchu drogowego.

Objazd ul. Pomorską i Aleją Jana Pawła II

Mieszkańcy Starogardu muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Aby dojechać z ul. Lubichowskiej na Rynek będą musieli skorzystać z objazdu ulicami Pomorską i Aleją Jana Pawła II. Dojazd do Starostwa Powiatowego będzie możliwy od strony dawnego targowiska, gdzie nastąpi zmiana organizacji ruchu.

 

– Ulica Kościuszki będzie etapami remontowana i wyłączana z ruchu drogowego. Pierwszy obejmie odcinek od ulicy Lubichowskiej do al. Jana Pawła II, drugi – od Al. Jana Pała II do ul. Paderewskiego, trzeci od ul. Paderewskiego do ul. Sobieskiego i ostatni od ul. Sobieskiego do ul. Pelplińskiej. Ma to ułatwić poruszanie się aut w centrum miasta – mówi Przemysław Biesek –Talewski – zastępca prezydenta ds. techniczno-inwestycyjnych

Koszt prawie 4 mln zł

IMG_2451 wyróżniajacySzacunkowy koszt inwestycji wynikający z kosztorysu inwestorskiego wynosił ok. 6,7 mln zł. Firma Skanska S.A. przebuduje ją za 3 952 735,71 zł. W dniu 8 kwietnia br. prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z Andrzejem Dołżyckim – przedstawicielem wykonawcy umowę na realizację inwestycji. Przebudowa całej ulicy Kościuszki zakończy się 2017 roku.