Siła sukcesu

Starogardzianka Adriana Brągoszewska swoją przygodę z siłownią zaczęła zaledwie trzy lata temu. Od dwóch trenuje profesjonalnie. 2018 rok przyniósł jej dwa duże sukcesy – najpierw wicemistrzostwo Polski, a potem wicemistrzostwo Europy.

– Pomysł, aby przygotowywać się do zawodów narodził się we wrześniu 2017 r., a swoją formę życiową osiągnęłam w trzy miesiące, od marca do maja 2018 r. Liczyło się to z pięciodniowymi ciężkimi treningami, trzymaniem diety, serią wyrzeczeń i mnóstwem wylanego potu. Przez cały okres przygotowywań mogłam liczyć na swojego trenera personalnego Tomasza Lewandowskiego, jego wsparcie i profesjonalne prowadzenie, a także na pomoc bliskich mi osób, rodziny, przyjaciół – powiedziała Adriana Brągoszewska.

W dniach 19–20 maja 2018 r. w Radomiu podczas Mistrzostw Polski w kulturystyce i fitness pani Adriana zdobyła II miejsce w Debiutach w kat. Bikini fitness WPF oraz II miejsce, a tym samym tytuł Wicemistrzyni Polski WPF 2018 w kat. Ms Figure Fitness WPF.

Dzięki temu sukcesowi, przez prezesa federacji WPF Artura Kozłowskiego, powołana została do kadry, aby reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy WPF 2018 we Francji 2 czerwca 2018 r. Stanęła wówczas na podium, zajmując II miejsce i zdobywając tytuł Wicemistrzyni Europy w kat. Miss WPF.

Adriana Brągoszewska na 2. stopniu podium.

– Podczas tych wszystkich zawodów, pomimo zmęczenia, towarzyszyły mi szczególnie silne emocje, a momentu, kiedy czeka się na ogłoszenie wyników nie da się z niczym porównać. Kiedy usłyszy się swoje nazwisko w pierwszej trójce, pojawia się przede wszystkim radość, lekkie niedowierzanie, ale i ogromna satysfakcja, że było warto – przyznaje pani Adriana.

– Co mi dało to wszystko? Bardzo dużo. Poznałam wielu wspaniałych sportowców, odkryłam swoje możliwości i sprawdziłam swój charakter. Innym mogę powiedzieć, że nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko można osiągnąć jeśli naprawdę się tego chce. Przede mną kolejne wyzwania i kto wie, może będzie mi dane wywalczyć kolejne trofea – dodaje Adriana Brągoszewska.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl