Nie siedź w domu w weekend! Moc atrakcji w Starogardzie

Nadchodzący weekend w Starogardzie upłynie pod znakiem dobrej zabawy oraz wielkich muzycznych i sportowych emocji. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starogardzian na Święto Polpharmy, koncerty Anny Karwan, Kamila Bednarka i The Shipyard oraz zawody sportowe Polpharma Triatlon Energy.

Od piątku 18 czerwca do niedzieli 19 czerwca czeka nas moc atrakcji. To będzie dynamiczny i pełen niezapomnianych wrażeń weekend, podczas którego nikt w naszym mieście nie powinien się nudzić.

Koncert The Shipyard

W piątek 17 czerwca o godz. 19.00 na leniej scenie na Rynku zagra trójmiejski zespół The Shipyard. To będzie ich drugi występ na SHIPYARD 17.06starogardzkiej scenie. Poprzednio zagrali w marcu ubiegłego roku. Koncert przyniósł dużo radości zarówno słuchaczom jak i muzykom. Podobnie jak rok temu, przyjadą do Starogardu na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej „Jazz Fan Club”.
– Byliśmy zaskoczeni, że zostaliśmy zaproszeni przez stowarzyszenie jazzowe, bo my z jazzem mamy bardzo mało wspólnego – powiedział w wywiadzie dla Verizane basista zespołu Piotr Pawłowski – ale cieszymy się na powrót do tego pięknego miasta.

The Shipyard to zespół z czołówki alternatywnego rocka. Muzyków dzielą pokolenia, ale łączy podobna shipayrd3wrażliwość na dźwięki. W swoim repertuarze mają zarówno utwory melancholijne jak „My Bloody Valentine” czy „Slowdive”, jak i mocne rockowe brzmienia np. Killing Joke. Graja też piosenki Joy Division we własnej interpretacji. Zespół nagrał dotychczas dwie płyty anglojęzyczne. Obecnie pracują nad trzecią, na której przeważać będą piosenki w języku polskim. W skład zespołu wchodzą: Rafał Jurewicz (wokal), Michał Miegoń (wokal, gitara), Michał Młyniec (perkusja) i Piotr Pawłowski (bass, klawisze). Grupa powstała z inicjatywy tego ostatniego, kompozytora i autora tekstów znanego z zimnofalowej formacji Made In Poland.

Święto Polpharmy

Sobota, 18 czerwca to Świeto Polpharmy, na którym corocznie bawią się tłumy. W tym roku organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. swieto polpharmy 2016.epsW godzinach od 14.00 do 19.00 w parku miejskim każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dzieci będą mogły bawić się na mini karuzelach, uczestniczyć w pokazie gigantycznych baniek mydlanych czy zobaczyć artystów cyrkowych w przedstawieniu „Cyrk na walizkach”. Każdy też będzie mógł uczestniczyć w warsztatach cyrkowych. Nie zabraknie okazji do sprawdzenia swoich umiejętności w małpim gaju, grze w kule, curling, na perkusji, czy sztukach walki i crossfitu. Miłośnicy gotowania na pewno skorzystają z nauki wyrabiania pizzy, a zwolennicy motoryzacji z jazdy mini jeepami po torze.

O godz. 19.00 na scenie głównej (teren przy ośrodku Agro Kociewie przy ul. Hallera) jako pierwsza wystąpi 13331137_1162866697067171_4837529470864146477_nAnna Karwan, uczestniczka programu „Must be the music”. Natomiast o godz. 21.00 wystąpi niekwestionowana gwiazda wieczoru – zespół Bednarek. Z pewnością muzyka Kamila porwie do tańca wszystkich, którzy pozostaną na imprezie do końca. Zakończenie zaplanowane jest na godz. 23:00.

Polpharma Triatlon Energy

W niedzielę, 19 czerwca zapraszamy na wielkie sportowe emocje. Do Starogardu po wielu latach wraca Triatlon. Ta ciesząca się dużą Stadionpopularnością impreza to połączenie trzech wymagających dyscyplin sportu – pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnicy wystartują znad jeziora Płaczewo tuż przed dziewiątą. Podzieleni na grupy jednocześnie będą pływać, biegać i pędzić przez miasto na rowerach. To będzie wielkie wyzwanie i próba sił dla wszystkich uczestników tej sportowej rywalizacji. Na pewno przyda się doping , który zawsze dodaje zawodnikom siły i wiary we własne możliwości, dlatego serdecznie zapraszamy do kibicowania. Zakończenie imprezy i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się o godz. 16.30 na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl