„Sieciaki.pl na wakacjach” – zabawa i edukacja komputerowa na Rynku

Punkt Interwencji Kryzysowej Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim 17 lipca zaprasza rodziców wraz z dziećmi na starogardzki Rynek na piknik „Sieciaki.pl na wakacjach”. Dzieci będą mogły nauczyć się bezpiecznego poruszania w sieci, a rodzice dowiedzą się, w jaki sposób kontrolować strony odwiedzane przez najmłodszych.

– Zachęcam całe rodziny do przyjścia na starogardzki Rynek 17 lipca na godzinę 10.00. Rynek na trzy godziny zamieni się w małe centrum komputerowe, gdzie młodzi ludzie i ich rodzice będą w praktyce poznawali tajemnice i zalety, ale też niebezpieczeństwa Internetu – mówi Aurelia Jankowska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Wakacje to czas, kiedy większość rodziców pracuje, a dzieci zostają same w domu, warto więc być pewnym, że właściwie spędzają czas przez komputerem. Organizatorzy przygotowali na to niedzielne popołudnie mnóstwo atrakcji i zabaw. Piknik ma charakter edukacyjny i profilaktyczny. Rodzice dowiedzą się m.in., jak wiele zagrożeń niesie wirtualny świat i jak kontrolować obecność dzieci w Internecie.

Impreza organizowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Jej współorganizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

sieciaki

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl