Siatkówkę ma we krwi

Już od pierwszych kroków na siatkarskim boisku Filip Szlachcikowski odnosił sukcesy. We wrześniu tego roku zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików w Będzinie. Tego wielkiego sukcesu 15 października pogratulował mu Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Filip stawał na podium Finałów Wojewódzkich w kat.”2″, „3” i „4” chłopców i trzykrotnie reprezentował Starogard Gdański oraz klub KaEmKa w Ogólnopolskim Finale Kinder+Sport. Finały te w latach 2018 i 2019 zakończył pod okiem trenera Tomasza Lamka brązowymi medalami Mistrzostw Polski.

Filip Szlachcikowski

W latach 2018-2020 młody siatkarz był członkiem Wojewódzkiej Kadry Młodzików, z którą wystąpił na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Obecnie Filip jest zawodnikiem SKFiS KaEmKa Starogard Gdański, od sezonu 2020/2021 wypożyczonym do klubu UMKS MOS Wola Warszawa.

– Wyjechałem do Warszawy, bo postanowiłem rozpocząć naukę w szkole mistrzostwa sportowego. Cztery razy w tygodniu trenuję w klubie i tyle samo w szkole. Wymaga to wysiłku. Do domu wracam późno, ale uwielbiam siatkówkę. To z nią wiążę swoją przyszłość, a doskonale wiem, że teraz muszę maksymalnie się temu poświęcić – powiedział Filip Szlachcikowski.

Siatkarz opowiadał Prezydentowi Miasta jak wyglądają jego treningi. 

– Cieszę się, że syn poszedł w moje ślady. Ja też grałem w siatkówkę i nieskromnie mówiąc odnosiłem sukcesy. Śmieję się, że przekazałem Filipowi w genach to, co najlepsze – dodał tata młodego mistrza.

Podczas wizyty u prezydenta Filipowi towarzyszył tata. 

– Starogard Gdański ma solidne tradycje siatkarskie. Wywodzili się stąd nawet reprezentanci Polski. Dlatego tym bardziej jestem dumny, że dojrzewa nam nowe pokolenie zdolnych zawodników. Cieszę się, że chociaż Filip gra teraz w Warszawie, nie zapomina o rodzinnym mieście – podsumował prezydent Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl