Siatkówka to dla nich całe życie. Za nami jubileuszowy X Turniej Mikołajkowe Granie

Męska drużyna AZS Uniwersytet Gdański i kobieca Kartofelki wygrały X Mikołajkowe Granie w Starogardzie Gdańskim. Turniej piłki siatkowej, który na stałe wpisał się już do kalendarza siatkarskich imprez, zainicjowała 10 lat temu Katarzyna Przeperska prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Sportu KaEmKa. Przez trzy dni od piątku 9 grudnia do niedzieli 11 grudnia na Hali Miejskiej w Starogardzie Gdańskim o tytuły najlepszych wałczyło 57 drużyn amatorów piłki siatkowej.

Mikołajkowe Granie to turniej dla amatorów siatkówki, którzy kochają grać i wykorzystają każdą okazję, by zmierzyć się z innymi pasjonatami tej dyscypliny sportu. Od 10 lat na trzy dni do Starogardu przyjeżdżają drużyny z całego Pomorza i województwa kujawsko – pomorskiego. Reprezentują m.in. takie miasta jak Gdańsk, Gdynię, Tczew, Przodkowo, Olsztyn, Elbląg, Bydgoszcz, Sopot, Koszalin, Rumię, Kartuzy, Luzino, Morąg, Tuchola, Czersk, Malbork i oczywiście Starogard. Mecze trwają całe dnie, a przerwy miedzy nimi to niepowtarzalna okazja do spotkań, rozmów i nawiązania nowych znajomości.

– Kilkanaście lat temu będąc jeszcze pracownikiem Ośrodka Sportu i Rekreacji marzył mi się taki turniej w Starogardzie, na który przyjeżdżaliby ludzie kochający siatkówkę – powiedziała inicjatorka Katarzyna Przeperska. – Problemem był termin, bo takich turniejów w Polsce jest bardzo dużo. Mieliśmy jednak pomysł i udało nam się „wstrzelić” z datą w kalendarz. Mikołajkowe Granie w Starogardzie się przyjęło, o czym świadczy dzisiejszy jubileusz 10.lecia imprezy. Cieszę się, tym bardziej, że dzisiaj świętujemy też 5-lecie naszego Stowarzyszenia KaEmKa – dodała pomysłodawczyni.

W piątek o tytuły najlepszych walczyły 4 drużyny chłopców i 16 dziewcząt w wieku 13-15 lat. Wśród młodziczek najlepsza okazała się drużyna ze Starogardu KaEmKa.

Sobota to był dzień drużyn mieszanych. Do zawodów stanęło 12 zespołów składających się z trzech dziewczyny i trzech chłopaków. Tego dnia najlepsi okazali się zawodnicy z drużyny OLD MIKST.

Z kolei w niedzielę na boisku spotkali się amatorzy siatkówki w dwóch kategoriach – 16 drużyn męskich i 8 kobiecych. Zawody odbyły się w trybie każdy z każdym osobno w każdej kategorii. Wśród pań tytuł mistrzyń wywalczyły KARTOFELKI natomiast wśród panów najlepsi okazali się AZS Uniwersytet Gdański.

Przez wszystkie dni turnieju na Hali panowała bardzo sportowa atmosfera. W powietrzu unosił się duch walki i miłości do siatkówki. Uczestnicy byli zgodni, że w stolicy Kociewia nie było łatwo pokonać rywali, bo poziom gry jak zawsze był bardzo wysoki, o czym świadczyły zacięte mecze nie tylko w fazie finałowej. Organizatorzy zadbali też o ciepłe i zimne napoje i pyszną drożdżówkę dla wszystkich uczestników zawodów. Wydali też zawodnikom 399 czekolad na wzmocnienie.

Turniej współorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl