Shuto Karate z miejskim wsparciem

Starogardzki Klub Karate Shuto otrzymał z miasta dofinansowanie w kwocie 2000 zł. Dzięki temu wsparciu, zawodnicy klubu będą mogli wziąć udział w rankingowych turniejach oraz odbyć specjalistyczne szkolenia sportowe z czołowymi trenerami z kraju i zagranicy.

Umowę na dofinansowanie podpisał z prezydentem miasta Januszem Stankowiakiem, prezes i trener klubu Tadeusz Kuzioła. Treningi Karate Olimpijskiego w grupach zawodniczych odbywają się 5-6 razy w tygodniu. Aktywnie uczestniczy w nich około 50 dzieci i młodzieży. Klub prowadzi również szerokie działania propagujące karate jako hobbystyczną aktywność fizyczną, jako sztuka walki karate i samoobrona oraz jako stricte działalność sportowa z nastawieniem na osiąganie wyników na arenie krajowej i zagranicznej. Celem klubu jest wprowadzenie zawodników do Kadry Narodowej reprezentującej Polskę w dyscyplinie olimpijskiej Karate WKF.

Zawodnicy klubu mają na swoim koncie nie lada osiągnięcia. Do Kadry Narodowej Karate WKF-Olimpijskiego, na Mistrzostwa Europy w Tempere Finlandia, które odbyły się w minionym roku został powołany Krystian Krajnik, który zajął na nich 5 miejsce w kategorii Kadet -70 kg.

Tadeusz Kuzioła, Prezes Stowarzyszenia i trener Klubu Shuto Starogard Gdański.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl