Serce dla „Inki”

Miała niespełna 18 lat, kiedy została skazana na śmierć. Danuta Siedzikówna „Inka” była sanitariuszką i łączniczką 5. Wileńskiej Brygady AK. To właśnie jej poświęcony będzie koncert, który odbędzie się 24 sierpnia o godz. 17:30 na starogardzkim Rynku.

Wystąpią na nim Jan Pietrzak, Paweł Piekarczyk, Bartłomiej Kurowski, Przemysław Majewski, Tadek „Firma” Polkowski i Andrzej Kołakowski. Nie będzie to jednak jedyna forma upamiętnienia Danuty Siedzikówny. Uroczystości rozpoczną się w południe 24 sierpnia od patriotycznego rajdu rowerowego, który ruszy w trasę spod bram Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Deyny. Na rowerzystów czekać będą koszulki z wizerunkiem „Inki”.

O godz. 15:30 w Kasynie Oficerskim przy ul. Sobieskiego odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej młodej bohaterce.

25 sierpnia, o godz. 11:00 odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji przed Ratuszem na Rynku, gdzie przewidziany jest m. in. apel pamięci, a następnie przemarsz jego uczestników do kościoła pw. św. Katarzyny, gdzie odprawiona zostanie msza św. w intencji ojczyzny. Kazanie wygłosi autor inicjatywy Serce dla „Inki” ks. Jarosław Wąsowicz. O godz. 13:20 w kościele odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl