Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ odwiedzili Strażaków

Uczestnicy Dziennego Domu Senior + w Starogardzie Gdańskim coraz aktywniej i ciekawiej organizują swój wspólny czas. 23 stycznia w ramach przedpołudniowych zajęć odwiedzili starogardzką Komendę Powiatowej Straży Pożarnej. Rozmawiali ze strażakami o bezpieczeństwie.

W środę, 23 stycznia uczestnicy Dziennego Domu Senior + udali się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim na spotkanie edukacyjne. Rozmawiali ze strażakami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Spotkanie poprowadziła kpt. Karina Stankowska. Przedstwiła gościom zagrożenia związane z zimową porą, zwłaszcza z niewłaściwym ogrzewaniem domów i mieszkań. Zwróciła uwagę na konieczności udrażniania kominów, zatkanych kratek wentylacyjnych lub złej wentylacji w pomieszczeniach.

– Ich zaniedbanie może być powodem zatrucia tlenkiem węgla – mówiła Karina Stankowska. Wyjaśniła też, że tlenek węgla potocznie nazywany czadem jest bezbarwny, bezzapachowy i śmiertelny.

Sporo uwagi poświęciła przyczynom pożarów w budynkach mieszkalnych, zapoznając słuchaczy z głównymi celami kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Pokazała statystyki związane z prowadzonymi działaniami ratowniczymi w okresie grzewczym, pożarami w lokalach mieszkalnych, zatruciem tlenkiem węgla oraz omówiła obowiązki zarządców i właścicieli w zakresie ochrony przeciwpożarowej obiektów.

Seniorzy zadawali wiele pytań. Wiele kwestii wywołało wręcz burzliwą dyskusję. Całe spotkanie trwało ok. 1,5 godziny.

Seniorzy Dziennego Domu Senior + na spotkaniu edukacyjnym w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl