„Seniorzy w akcji”. Zgłoś swój udział w konkursie

Szanowny Seniorze! Masz skończone 60 lat i pomysł na to, aby żyć aktywnie i do aktywności zachęcać innych? Zgłoś swój udział w konkursie „Seniorzy w akcji”. Dostaniesz wsparcie finansowe oraz pomoc ekspertów i doświadczonych animatorów. Przy okazji zdobędziesz nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą Ci się w twoim dalszym życiu.

Do udziału w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji” Inkubator + dotacje na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe zapraszają Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Konkurs skierowany jest do osób 60+ oraz par międzypokoleniowych, czyli osób w wieku 18-35 lat, które wspólnie z seniorami chcą rozkręcić międzypokoleniową akcję. Do wszystkich, którzy mają pomysł na projekt społeczny, chcą wspólnie popracować nad jego rozwojem i realizacją przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu. Na uczestników konkursu czekają przede wszystkim bardzo ciekawe warsztaty i możliwość zdobycia nowych umiejętności.

W ramach konkursu można otrzymać wsparcie w wysokości do 12 000 zł.

Zgłoszenia należny składać do 20 marca 2017r.

Informacje http://seniorzywakcji.pl/o-konkursie/”

Konkurs „Seniorzy w akcji” jestem jednym z elementów kampanii informacyjnej pt. „Bezpieczny i Aktywny Senior”, którą realizuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Głównym celem kampanii jest pobudzenie świadomości społecznej na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych zarówno społeczną, jak i sportową, edukacyjną, kulturalną i rekreacyjną.

Szczegóły kampanii znajdują się na stronie http://www.mpips.gov.pl/bezpieczny-i-aktywny-senior/.