Seniorzy uczcili 100 lat Niepodległej

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Rada Seniorów działające w Starogardzie uczciły 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 22 listopada zorganizowały koncert pieśni patriotycznych połączonych z prelekcją Ryszarda W. Grądmana.

Okazje do spotkania najstarszych mieszkańców miasta były dwie. Pierwszą była przypadająca niedawno 100. rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości, a drugą Międzynarodowy Dzień Seniora.

Gości, którzy w czwartkowe popołudnie zebrali się w sali Kina „Sokół” przywitał przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim Jan Brdak.

Ryszard W. Grądman ze Stowarzyszenia „Szwadron Kawalerii im. 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich” wygłosił wykład na temat czasów, kiedy szwoleżerowie przebywali w naszym mieście. Umieścił w nim wiele ciekawostek związanych z pułkiem, który stacjonował w Starogardzie.

O część artystyczną zadbali: Skarszewskie Towarzystwo Śpiewacze (przy akompaniamencie Michała Nagórskiego), Zespół Osieczaki z Osieka oraz zespół Espero z Zamku Kiszewskiego. Poza pieśniami i piosenkami patriotycznymi wokaliści wykonali także utwory z nurtu muzyki popularnej oraz biesiadnej. Nie zabrakło także recytacji.

Fot. Małgorzata Rogala