Seniorzy rozpoczęli wakacje

Uniwersytet Trzeciego Wieku „S-Centrum”, który działa przy Starogardzkim Centrum Kultury 30 maja zakończył rok akademicki 2022/2023. Była to jak zawsze doskonała okazja do podziękowań, podsumowań, a także zabawy w rytm tanecznych, wakacyjnych przebojów, którą poprowadził DJ KABI.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się m.in. Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, radny Rady Miasta Artur Cybula, przewodnicząca starogardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Danuta Słomińska, a także honorowy członek PZERiI Jan Brdak.

Trzy studentki: Elżbieta Wiklendt, Zofia Rudzińska i Bożena Pł0cka symbolicznie odebrały dyplomy ukończenia roku akademickiego 2022/2023 na scenie. 

– Aż trudno uwierzyć, że nasz Uniwersytet działa od 17 lat. Jego pomysłodawcą jest ówczesny dyrektor SCK, a obecny Prezydent Miasta Pan Janusz Stankowiak. Każde spotkanie z Państwem to dla mnie wielka radość. Muszę przyznać, że podczas wakacji będę za Wami tęsknić. Życzę, żebyście spędzili je Państwo wspaniale, odpoczęli i spędzali czas na samych przyjemnościach – powiedziała dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury, rektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum” Ewa Roman.

Prezydent Starogardu wręczył bukiet kwiatów dyrektor SCK Ewie Roman, która dzień przed zakończeniem roku akademickiego obchodziła urodziny, przypadające w Dzień Działacza Kultury. 

– W tradycyjnym cyklu studiuje się przez pięć lat. Jeżeli komuś zajmuje to więcej czasu, zazwyczaj nie jest z tego powodu zadowolony. Państwo studiujecie już siedemnasty rok i to jest cudowne. Cieszy to Państwa i cieszy nas. Mnie niezmiennie zachwyca fakt, że w ogóle się nie zmieniacie. Daje mi to nadzieję, bo może kiedy ja dołączę do grona studentów UTW też nie będzie po mnie widać upływu czasu – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

W imieniu studentów za udany rok akademicki podziękowania do władz miasta i Uniwersytetu skierowała zastępca przewodniczącej samorządu studenckiego Grażyna Kleina. 

– W tym roku studiowało u nas ponad 200 studentów. Taka sama ilość osób zaczęła rok i go skończyła. Działało trzynaście pracowni. Kilka z nich będzie aktywnych jeszcze w czerwcu. Jesteśmy dumni z naszych seniorów. Wspaniale jest obserwować jak wciąż się rozwijają – stwierdziła koordynator UTW Ewa Landowska.

Fot. Małgorzata Rogala