Seniorzy polecają książki na lato

Uczestnicy zajęć Dziennego Domu Senior+ 23 lipca stanęli przed obiektywem Kingi Kossobuckiej. Pozując przed aparatem, promowali czytelnictwo. Efekty sesji zdjęciowej wkrótce, a my przygotowaliśmy reportaż zza kulis.

– Każdy model poleca inną książkę. Rozbieżność gatunków jest spora, ale to bardzo dobrze. Seniorzy świetnie przygotowali się do tego zadania. Przemyśleli co i w jaki sposób chcą zaprezentować. Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich strojów i rekwizytów – powiedziała zastępca koordynatora Dziennego Domu Senior+ w Starogardzie Gdańskim Paulina Czyżewska.

Zdjęcia seniorom robiła Kinga Kossobucka.

– Zawsze byłam aktywna. Tak mi zostało, nawet na emeryturze. Czerpię z życia pełnymi garściami i wykorzystuję każdą okazję do zabawy. Na zdjęciach zaprezentuję romans. Sama lubię takie książki. Z natury jestem romantyczką. Chociaż, gdy trzeba twardo stąpam po ziemi – tuż przed sesją zdjęciową mówiła Regina Kulas.

Regina Kulas promowała książki romantyczne.

– Seniorzy byli wyśmienicie przygotowani do odegrania przed aparatem wybranych ról. Mam wrażenie, że byli w swoim żywiole. Pracowało się z nimi bardzo dobrze. Reagowali na sugestie, ale mieli też swoje wizje i pomysły – podsumowała Kinga Kossobucka.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl