Seniorze, wyrób kartę i ciesz się korzyściami

Od 4 lat Starogard Gdański jest uczestnikiem programu Miasto Przyjazne Seniorom. Dzięki temu, każdy mieszkaniec naszego miasta, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy.

W tym roku, podpisaliśmy porozumienie o partnerstwie w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora, na kolejne 3 lata.
Prezydent miasta Janusz Stankowiak, gościł dziś w swoim gabinecie Łukasz Salwarowskiego, prezes Stowarzyszenia MANKO , Marka Pilcha, ambasadora zdrowego stylu życia ogólnopolskiego magazynu „Głos Seniora”, oraz Ewę Życzyńską, pełnomocnika prezydenta ds. osób niepełnosprawnych.  Na spotkaniu rozmawiano o korzyściach jakie niesie ze sobą współpraca naszego samorządu ze stowarzyszeniem.

Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora nie tylko mogą zaoszczędzić, przy zakupie produktów i usług. Jak podkreśla Łukasz Salwarowski, w trosce o bezpieczeństwo seniorów realizowane są liczne kampanie, między innymi „Stop manipulacji, nie daj się oszukać”, „Szkoła Przyjazna Seniorom” czy „Stylowi Seniorzy”. Posiadacze karty mają możliwość udziału w konkursach oraz projektach organizowanych przez magazyn „Głos Seniora”. Mają także realny wpływ, na współtworzenie całego programu poprzez promowanie Ogólnopolskiej Karty Seniora w swoim lokalnym środowisku.

Od lewej: Marek Pilch, ambasadora zdrowego stylu życia ogólnopolskiego magazynu „Głos Seniora”, prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz Łukasz Salwarowski, prezes stowarzyszenia MANKO.

Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim stowarzyszenia, które od 20 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. Środki na jego prowadzenie pozyskuje od gmin partnerskich, sponsorów i z darowizn. Już ponad 400 tys. seniorów ze 165 samorządów miast i gmin jest posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Seniora. Upoważnia ona do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury. Lista wszystkich, ponad 2500 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl.
Nie brakuje wśród nich, również starogardzkich partnerów:


Aby otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora mieszkańcy Starogardu Gdańskiego mogą zgłaszać się do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Starogard Gdański przy ul. Gdańskiej 6 w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Można pobrać go również tutaj https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/Formularz-glos-seniora-nowy-scalone-dla-indywidualnych.pdf