Seniorki uczciły Dzień Kobiet

Studentki starogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkały się, by wspólnie świętować Dzień Kobiet. Były rozmowy, poczęstunek oraz atrakcje artystyczne.

Oprawę muzyczną zapewnił chór UTW oraz orkiestra dęta Starogardzkiego Centrum Kultury pod batutą Kacpra Roszkowskiego. Na scenie SCK pojawiły się także studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum” – Danuta Jasińska i Barbara Betcher. Pani Danka wyrecytowała wiersz swojego autorstwa, a pani Basia go zinscenizowała. Nikogo nie zdziwiło, że utwór poświęcony i dedykowany był kobietom.

Życzenia wszystkim Paniom złożyli: prezydent Starogardu Gdańskiego i jego zastępca ds. społecznych, przewodniczący Rady Miasta oraz zastępca przewodniczącego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a także reprezentant męskiej części UTW.

– Uważamy, że tak piękne święto jak Dzień Kobiet trzeba celebrować. To piękna tradycja, chociaż kobiety należy doceniać każdego dnia. To, co robicie dla nas – mężczyzn jest wspaniałe. Wspieracie nas, pomagacie, inspirujecie. Przyznam, że jak patrzę na to, co mężczyźni robią w polityce i jak się zachowują, to stwierdzam, że bardzo Was tam, Drogie Panie, brakuje. Jest co prawda już coraz więcej kobiet w świecie polityki, ale to wciąż za mało. Wszystkiego Najlepszego – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

Włodarze wręczyli bukiety kwiatów przedstawicielkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum”: najstarszej studentce Jadwidze Dendze, zajmującej się prowadzeniem kroniki Bożenie Szworak-Łabaty oraz opiekunce UTW Ewie Landowskiej.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl