Seniorki świętowały „Dzień Kobiet”

Święto Kobiet dla starogardzianek z Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przedłużyło się o kilka dni. Panowie przygotowali dla nich niespodziankę i zaprosili 13 marca do Starogardzkiego Centrum Kultury. Panie oprócz życzeń otrzymały wspaniałą dawkę humoru, śpiewu i tańca.

13 marca br. salę widowiskową Starogardzkiego Centrum Kultury wypełniła blisko setka pań z Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim. Panie przyszły na zaproszenie panów, którzy przygotowali dla nich niespodziankę z okazji niedawno obchodzonego Dnia Kobiet.

Józef Gerig

W imieniu Zarządu w zastępstwie przewodniczącego Związku Jana Brdaka panie przywitał Józef Gerig. Życzył im zadowolenia z dzieci, wnuków, wielu radosnych i beztroskich dni, uśmiechu na co dzień, satysfakcji z życia i wiary, że zawsze po trudniejszych chwilach nadchodzą lepsze dni.

– Życzymy wam zdrowia, szczęścia, pomyślności i radości w sercu na każdy dzień w roku – zakończył zastępca przewodniczącego Związku.

Życzenia wszelkiej pomyślności złożyli solenizantkom prezydent miasta – Janusz Stankowiak oraz Członek Zarządu Starostwa Powiatowego Patryk Gabriel.

Prezydent podkreślił, że nie liczy się data świętowania tego wyjątkowego dnia, czy to jest 8 marca, czy 13, czy 30 kwietnia, tak naprawdę kobiety należy kochać, szanować, dbać o nie i obsypywać kwiatami każdego dnia w roku.

– To dla mnie wielki zaszczyt być tu z wami. Życzę wam miłości, radości i wszelkiej pomyślności, żeby każdy dzień był dla was wyjątkowy – powiedział prezydent. – Pamiętajcie jednak o nas – mężczyznach, bo my bez was niewiele znaczymy.

W spotkaniu miejscowego PZERiI z okazji Dnia Kobiet uczestniczyli od lewej:  Marzena Klein – dyrektor OSiR, Ewa Roman – dyrektor SCK, prezydent Janusz Stankowiak, Członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego Patryk Gabriel

Patryk Gabriel, dołączając się do życzeń prezydenta, zachęcił panie do namawiania swoich córek, wnuczek i ich koleżanek do zasiadania w pierwszych rzędach, do angażowania się w sprawy społeczne, bo kobiety ciągle mają mimo wszystko trudniej i gorzej niż mężczyznom się wydaję.

– Nieustannie jest was za mało w życiu społecznym, a my mężczyźni nie zawsze potrafimy zorganizować wam czas, abyście mogły zająć się organizowaniem naszej społeczności –powiedział Patryk Gabriel – a przecież robicie to znacznie lepiej niż my – mężczyźni. Dlatego proszę – pomagajcie tym dziewczynom swoim doświadczeniem i wiedzą, aby wszystkim nam żyło się lepiej na naszym pięknym Kociewiu.

Obaj panowie podarowali paniom symboliczne bukiety kwiatów, prezydent – najstarszej emerytce Janinie Dendze, a Patryk Gabriel tulipanami obdarował dyrektorkę SCK Ewę Roman oraz dyrektorkę OSiR – Marzenę Klein.

W imieniu wszystkich mężczyzn dla wszystkich pań prezydent Janusz Stankowiak wręczył symboliczny bukiet kwiatów najstarszej seniorce Janinie Dendze.

Święto Kobiet w SCK umiliły Paniom przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkolaka „Plastuś” w Starogardzie Gdańskim. Swoim występem sprawiły im wiele radości. Pokazały nie tylko talent muzyczny i taneczny ale również aktorski. Spotkanie zakończył występ zespołu wokalnego Klubu Marynarki Wojennej Riwiera z Gdyni.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl