Seniorki świętowały Dzień Kobiet

Bez względu na zawód, pasję, czy wiek, wszystkie przedstawicielki płci pięknej cieszą się z oznak sympatii, które otrzymują w Dniu Kobiet. Starogardzkie seniorki obchodziły go w tym roku w Kinie „Sokół”, gdzie odbył się przygotowany specjalnie dla nich koncert.

Wydarzenie zorganizowały Starogardzkie Centrum Kultury oraz rejonowy oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. – Czasy są teraz bardzo trudne, ale wychodzę z założenia, że zawsze warto się spotkać. Tym bardziej z tak ważnej i wspaniałej okazji, jaką niewątpliwie jest Dzień Kobiet. Życzę Wam, byście zawsze były uśmiechnięte i spełniały swoje marzenia. Wiemy, że z nami – mężczyznami nie zawsze jest Wam łatwo, ale prosimy – kochajcie nas – mówił przewodniczący starogardzkiego koła PZERiI Jan Brdak.

Przewodniczący koła rejonowego PZERiI w Starogardzie Gdańskim Jan Brdak

– Obserwując to, co w tej chwili dzieje się w Ukrainie, na granicy, a także po jej przekroczeniu, w Polsce, jeszcze bardziej doceniamy kobiety. To właśnie one są wojowniczkami, które walczą o lepsze jutro dla siebie, a przede wszystkim swoich dzieci. Jest im bardzo trudno, ale się nie poddają. Wydaje mi się, że gdyby to kobiety pełniły najważniejsze funkcje, gdyby więcej zależało od nich, świat byłby lepszy. Nie byłoby tylu łez, cierpienia i rozlanej krwi. Drogie Panie, z okazji Waszego święta życzę Wam przede wszystkim tego, żebyście były doceniane, uwielbiane i kochane każdego dnia – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Najlepsze życzenia składa paniom Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Prezydent Starogardu symboliczny bukiet kwiatów wręczył koordynatorce Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum” Ewie Landowskiej, a przewodniczący starogardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Jan Brdak dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewie Roman.

Przygotowane przez Janinę Czyszak uczestniczki zajęć baletowych w Starogardzkim Centrum Kultury

Wystąpił Chór UTW pod kierownictwem Łukasza Kiełpińskiego. Seniorzy zaśpiewali m.in. „Piosenkę o Starogardzie”, „Wysokie płoty tato grodził”, czy „Usta milczą, dusza śpiewa”. Na scenie pojawiły się również uczestniczki zajęć baletowych w SCK, które trenują pod okiem Janiny Czyszak oraz przebojowy duet Edmund i Irena. Koncert prowadziła Anita Piaskowska ze Starogardzkiego Centrum Kultury.

Irena i Edmund Konowalczyk jak zwykle dali popis swoich umiejętności wokalnych.

Fot. Małgorzata Rogala