Scena jest ich żywiołem

Seniorzy ze Starogardu Gdańskiego i okolic nieustannie udowadniają, że wciąż są aktywni. Udzielają się naukowo, sportowo, czy też artystycznie. Efekty tej ostatniej aktywności podziwiać mogliśmy 14 października podczas XXI przeglądu pod nazwą „Spotkajmy się 2017”.

Spotkanie miało charakter niezwykle rozrywkowy. Na scenie pojawiły się chóry (Szpaki ze Skórcza, Jutrzenka z Lubichowa, Złota Jesień ze Smętowa), zespoły wokalne (Osieczaki z Osieka, Bambino z Lubichowa, Halka z Osiecznej, Szlachcianki ze Szlachty, Kociewska Familija z Pinczyna, Sąsiedzi z Borzechowa, Skarszewskie Towarzystwo Śpiewacze ze Skarszew oraz zespół wokalny Espero reprezentujący Zamek Kiszewski), a także zespoły aktorskie składające się z podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starogardzie Gdańskim (My aktorzy – amatorzy, Razem, Młode Grzybki).

Poza przebojami polskiej sceny muzycznej mieliśmy okazję wysłuchać autorskiej poezji oraz pośmiać się z prezentowanych skeczy. Niektóre z utworów muzycznych również były autorstwa wykonawców, którzy pojawili się na XXI Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Spotkajmy się 2017”.

Imprezę otworzył przewodniczący Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Jan Brdak. Głos zabrał też Prezydent Miasta Starogard Gdański. – Szanowni Państwo, udowadniacie, że jeśli człowiek chce być aktywny, działać i się rozwijać, może zrobić to kiedykolwiek. Czy ma 5 lat, czy 85 lat. Życzę Państwu, abyście ten przegląd wspominali jak najlepiej. Żebyście, tak jak zawsze, wspaniale czuli się w Starogardzie Gdańskim. Chciałbym, abyśmy w takim samym gronie spotkali się za rok. Do zobaczenia – powiedział Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala