Sąsiedzki piknik to dobry sposób na integrację

Mieszkańcy ul. Sędzickiego i okolic już po raz drugi spotkali się w swoim parku na pikniku sąsiedzkim. W niedzielne popołudnie, 22 października integrowali się przy muzyce, dobrym jedzeniu i licznych zabawach. Spotkanie zorganizowali wykorzystując środki przeznaczone na inicjatywę lokalną w mieście.

Miasto co roku w budżecie przeznacza 60 tys. zł na inicjatywę lokalną, która ma na celu aktywizować mieszkańców do działań na rzecz integracji lokalnych wspólnot i społeczności. Z tych pieniędzy skorzystało już wiele stowarzyszeń, organizacji, klubów, jak również wspólnoty mieszkaniowe czy nawet prywatne osoby. Komisja, przyznając wnioskodawcom środki, ocenia przede wszystkim pomysł i jego skuteczność w integrowaniu lokalnego środowiska. Projekt mogą dotyczyć m.in. rozwoju wspólnot, działań charytatywnych, kulturalnych, sportowych, rozwoju turystyki, ekologii, ochrony zwierząt, czy porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Niedawno z inicjatywy lokalnej skorzystali mieszkańcy ul. Sędzickiego i okolic. Wspólnymi siłami zorganizowali piknik sąsiedzki, który miasto dofinansowało kwotą 1000 zł. W niedzielne popołudnie, 22 października całymi rodzinami spotkali się w parku. Wśród przygotowanych tego dnia atrakcji nie zabrakło zabaw dla najmłodszych, dmuchańców oraz smakołyków. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek. Mieszkańcy mogli poznać się bliżej, porozmawiać i wymienić pomysłami na to, jak uatrakcyjnić swoją najbliższą okolicę, aby żyło się im jeszcze lepiej.

– Zależało nam na tym, aby dać mieszkańcom możliwość bliższego się poznania z sąsiadami. Piknik miał być dla nich propozycją na wspólne spędzenie wolnego czasu – powiedziała Grażyna  Błańska jedna z organizatorek. – Cieszymy się, że nam się to udało. Przyszło sporo mieszkańców z całymi rodzinami, aby wspólnie się pobawić i zintegrować. To ważne dla budowania wspólnoty. Potrzebne by łatwiej potem planować i podejmować działania na rzecz jej rozwoju. Bardzo dziękujemy  miastu za pomoc.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl