Rywalizacja pełna emocji

Po raz trzeci w Starogardzie Gdańskim odbył się Laser Run. 20 czerwca br. w zawodach, które łączą bieganie i strzelanie z pistoletu laserowego, wystartowało 67 osób. Najmłodsi zawodnicy mieli 9 lat, a najstarszy 60+. Choć upał lał się z nieba, emocji nie zabrakło.

Laser-Run łączy bieganie i strzelanie w szybkich i dynamicznych wyścigach, bieganie odbywa się w rundach 2×400 metrów, 3×400 metrów, 4×400 metrów w tym od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić do celu 5 razy, zanim będą mogli biegać. Całkowita liczba trafień dla biegających wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 ub 1600 metrów. Tak pokrótce wyglądają zasady zawodów, które odbyły się w Starogardzie Gdańskim już po raz trzeci.

W upalny niedzielny poranek 20 czerwca na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 stawiło się prawie 70 miłośników biegania i strzelania. Zawodnicy przybyli z Kosakowa, Tczewa, Malborka, Torunia, Szczecinka, Gdyni, Lubichowa, Korzeniowa, Wielkiego Klincza i Nowej Wsi Rzecznej. Starogard reprezentowała silna grupa z PSP 1 i Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka. Uczestników i kibiców przywitał  Mariusz Noetzel, odpowiedzialny z ramienia Klubu za ich organizację. Wszystkim życzył dużo energii i pozytywnych emocji podczas sportowej rywalizacji.

Zawodnicy wystartowali w 9 kategoriach. Najmłodsi uczestnicy mieli po 9 lat, najstarszy 60. Mimo lejącego się z nieba żaru, wszyscy dobiegli do mety. Liczył się hart ducha i wola walki. Tych nikomu nie brakowało. Emocje były wielkie, był też wielki wysiłek i łzy radości na mecie.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii wiekowych zostali:
9-10 lat – Sophia Wyżlic z Gromik Gdyni i Mikołaj Segar z UKS Olimpik Lubichowo
11-12 lat – Oliwia Grabowska z UKS „2” Tczew i Maciej Górka z KS Pentathlon Szczecinek
13-14 lat – Zuzaanna Trybus z UKS „2” Tczew i Patryk Jończyk z SP 40 Gdynia
15-16 lat – Katarzyna Murawska z UKS „2” Tczew i Jan Kitowski z SKL Filippides Starogard Gd
17-18 lat – Marta Kunz z ULO UMK Toruń

W kategorii „Senior” wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Nosal z KS Pentathlon Szczecinek, a wśród mężczyzn Bartosz Jarocki z Korzeniowa.

W kategorii na najwyższym podium stanęli Tomasz Grobelny z SKL Filippides Starogard Gd i Agnieszka Obrębska -Wyżlic z Gromik Gdyni. W kategorii +50 lat najlepszy był Andrzej Jończyk z Gromik Gdynia , a w kategorii 60+ – Mariusz Treder ze Starogardu Gdańskiego.

Pamiątkowymi medalami nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Najlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała koszulkę z logo głównego sponsora imprezy, a zwycięzca statuetkę.

Nagrody wręczyli: Brygida Nowacka – przewodnicząca Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Miasta oraz wiceprezes UKS8 Damian Kłos. Na zakończenie zawodów Laser Run w Starogardzie Gdańskim wśród wszystkich startujących odbyło się losowanie nagród rzeczowych, które ufundowały Gmina Miejska Starogard Gdański, Starostwo Powiatowe, Biuro Rachunkowe Roma Kamrowska, firma PROBE i inni.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy Ósemka Starogard Gdański, Pomorski Okręgowy Związek Pięcioboku Nowoczesnego w Gdańsku, Gmina Miejska Starogard Gdański, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Starogardzie Gdańskim, Starostwo Powiatowe, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim, Pomorska Federacja Sportu.

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Ósemka składa podziękowania wszystkim fundatorom nagród, grupie uczniów wcielonych w skład komisji sędziowskiej oraz osobom współpracującym przy organizacji III edycji Laser Ran w Starogardzie Gdańskim.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl