Rusza starogardzki Punkt Szczepień Powszechnych

Od czwartku, 6 maja ruszają w Starogardzie Gdańskim zbiorowe szczepienia przeciw COVID-19. Punkt Szczepień Powszechnych ulokowany jest w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby. Przygotowały go Miasto wspólnie z podległymi mu jednostkami we współpracy z SPZOZ Przychodnią Lekarską. Będzie działał od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 – 18:00.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-18:00. Szczepić będą zespoły medyczne składające się z lekarza i pielęgniarki z SPZOZ Przychodni Lekarskiej. Liczba wykonywanych dziennie szczepień zależeć będzie od  wielkości otrzymanych przez Przychodnię dostaw szczepionek. Zgodnie z obowiązującymi procedurami minimalna liczba nie powinna być mniejsza niż 200 osób na dzień. Miasto przygotowane jest do zaszczepienia nawet do 400 osób dziennie.

Do Punktu Szczepień Powszechnych prowadzi tylne wejście do hali od strony rzeki Wierzycy. 

Aby skorzystać z usługi w pierwszej kolejności należy się  zarejestrować. Rejestrować można się od piątku 30 kwietnia! W tym celu należy:

1) zadzwonić pod numer: +48 533 348 944 lub + 48 536 485 303 (czynne w godzinach pracy Przychodni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00),
2) zadzwonić na infolinię pod numer: 989,
3) skorzystać z internetowego konta pacjenta na stronie https://pacjent.gov.pl/.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą na szczepienie:

  • dowodu osobistego,
  • listy zażywanych leków,
  • w miarę możliwości wypełnioną ankietę.

Ankietę można pobrać tutaj → 09.04.21-Kwestionariusz Można ją też wypełnić na miejscu w Punkcie Szczepień Powszechnych.

Oprócz stanowisk do kwalifikacji w hali znajduje się szatnia, poczekalnia z miejscem przeznaczonym do wypełnienia ankiety oraz sala dla osób po szczepieniu (15 minut obserwacji, czy nie doszło do niepożądanych odczynów po podaniu szczepionki).

– Cieszę się, że gotowość Miasta do utworzenia punktu szczepień powszechnych została pozytywnie przyjęta przez Wojewodę, a sam punkt przeszedł pozytywną weryfikację przez NFZ. Jego organizacja nie była obowiązkiem, ale podjęliśmy ten trud w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta i całego powiatu. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do zmniejszenia liczby zachorowań. Zachęcam wszystkich do zaszczepienia się w trosce o zdrowie własne i nas wszystkich – powiedział  prezydent Janusz Stankowiak  podczas konferencji prasowej poświęconej PSP.