Rusza nowy rok akademicki UTW

Ze względu na pandemię koronawirusa nie mogła odbyć się tradycyjna inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „S-Centrum”. W zamian Starogardzkie Centrum Kultury przygotowało film, który wyemitowało 7 października.

Na nowy rok akademicki zapraszają w nim Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak; dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury, rektor UTW „S-Centrum” Ewa Roman, dziekan UTW „S-Centrum” Ewa Landowska oraz wiceprzewodnicząca samorządu studenckiego Urszula Olender.

Nabór na zajęcia UTW w roku akademickim 2020/2021 trwa. Zazwyczaj zapisuje się na nie około 200 studentów. W „S-Centrum” mogą zgłębiać wiedzę m.in. w sekcji językowej, informatycznej, plastycznej, czy tanecznej. Nie brakuje zajęć oraz wykładów z zakresu zdrowia, profilaktyki, rehabilitacji. W tym roku z uwagi na bezpieczeństwo nie będzie imprez kulturalnych, czy towarzyskich oraz turystyki krajowej i zagranicznej.

Od października rusza 6 pracowni ruchowych, 3 pracownie artystyczne, 3 pracownie językowe, klub brydża, warsztaty komputerowe. Nowością będą zajęcia florystyczne, kreowania wizerunku, bezpiecznego poruszania się w sieci oraz warsztaty baristyczne.

Wszystkich seniorów zachęcamy do studiowania na starogardzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i aktywnego spędzania czasu, bo jak mówi motto UTW „S-Centrum”: „Przestajemy się bawić nie dlatego, że się starzejemy, ale starzejemy się dlatego, ze przestajemy się bawić”.

Zapisy w każdy poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 10:00 – 15:00 w dziekanacie, pok. 202 w Starogardzkim Centrum Kultury.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl