Roztańczony Starogard

Utalentowani, ambitni, uśmiechnięci i pięknie ubrani – tacy byli uczestnicy III edycji „Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Memoriału Edwarda Kowalke”. Podczas imprezy zatańczyło ponad 200 par. Uroczystą galę, podobnie jak w zeszłym roku, prowadziła jurorka wszystkich edycji telewizyjnego show „Taniec z Gwiazdami” Iwona Pavlović. Blasku wyjątkowemu wieczorowi dodali Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz, finaliści Mistrzostw Świata i Europy, znani z programów „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” i „World of Dance” telewizji Polsat.

Wydarzenie odbyło się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby. Pary startowały w przedziałach wiekowych od najmłodszych (7-8 lat), przez pary dorosłe (powyżej 15. roku życia), aż do kategorii senior hobby. Swoje umiejętności prezentowały w klasach tanecznych dla początkujących H i F oraz sportowych E, D, C i B. Tancerze przyjechali z całej Polski. Nie mogło zabraknąć oczywiście reprezentantów Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”. Podczas wieczornej gali Julia Cyrzan i Michał Dudek zajęli II miejsce w swojej kategorii zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich. Medale, dyplomy i nagrody wręczały żona pana Edwarda Helena Kowalke, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman oraz kierownik artystyczny turnieju Łukasz Rocławski.

Gospodarze uroczystej Gali Iwona Pavlović, Helena Kowalke i Ewa Roman -dyrektor SCK

Uroczystą galę rozpoczęła Orkiestra Dęta SCK pod batutą Kacpra Roszkowskiego. Prowadząca Iwona Pavlović bez problemu zachęciła publiczność do wspólnej zabawy. – „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Memoriał Edwarda Kowalke” prowadzę już po raz drugi. Bardzo cieszę się z tego powodu. Czuję się tutaj znakomicie. O Starogardzie Gdańskim i tym turnieju wspomniałam zresztą w emitowanym na żywo programie „Taniec z Gwiazdami”. Na własne oczy widzę, że impreza się rozrasta. Z roku na rok przyjeżdża coraz więcej par z całego kraju. Świadczy to tylko o tym, że turniej zyskał w Polsce uznanie – mówiła Iwona Pavlović.

Ponad 200 par z całej Polski uczestniczyło w III edycji OTTT Memoriał Edwarda Kowalke

– Edward Kowalke był wybitną postacią. Pochodził stąd, ze Starogardu Gdańskiego, a my tym turniejem oddajemy mu należny hołd. Wychował kilka pokoleń tancerzy. Wielu z nich jest tu dzisiaj z nami, co napawa nas wielką radością – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Wieczorną galę uświetniły pokazy taneczne w wykonaniu odnoszących coraz większe sukcesy na świecie Jacka Jeschke i Hanny Żudziewicz. Najwięcej emocji wzbudziło ich niezwykle wzruszające show o charakterze patriotycznym. Występ doskonale wpisał się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke w pokazowym tańcu przygotowanym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

– Tańczymy dużo i to na różnych parkietach, ale przy każdym występie towarzyszy nam taki sam stres. Zwłaszcza jeśli przychodzi nam zaprezentować się przed tak dużą i życzliwą publicznością jak ta w Starogardzie Gdańskim – mówiła Hanna Żudziewicz.

– Dziękujemy za tak wspaniałe, ciepłe przyjęcie i prosimy o trzymanie kciuków w piątek podczas półfinału programu „World of Dance” – dodał Jacek Jeschke.

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewidz podziękowali kibicom za ciepłe przyjęcie , fantastyczną atmosferę i poprosili o trzymanie kciuków podczas piątkowego półfinału „World of Dance”.

„Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. III Memoriał Edwarda Kowalke” zakończył się wspólnym walcem tancerzy, prowadzących, organizatorów i publiczności.

Całodzienna impreza zorganizowana została przez Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls”. Pomógł im Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia Pozytywni. Nad całością czuwał kierownik artystyczny Łukasz Rocławski z SCK.

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Memoriał Edwarda Kowalke

Patronat nad wydarzeniem sprawowali Prezydent Starogardu Gdańskiego – Janusz Stankowiak, Starosta Powiatu Starogardzkiego – Leszek Burczyk oraz Wójt Gminy Starogard Gdański – Stanisław Połom.

Fot. Magdalena Dalecka