Rozmawiali o bezpieczeństwie

8 lutego Strażnicy Miejscy odwiedzili uczestników zajęć organizowanych przez Starogardzkie Centrum Kultury, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa których należy przestrzegać.

Starsi i młodsi chętnie uczestniczyli w pogadance przygotowanej przez starogardzką Straż Miejską. Okazało się, że młodzi starogardzianie dobrze wiedzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
– Zawsze chętnie korzystamy z zaproszeń na tego typu akcje. To ważne, aby edukować społeczeństwo już od najmłodszych lat – powiedziała Krystyna Kwidzińska-Kulas, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim.

Dzieciom przypomniano u ważnych numerach alarmowych i konieczności noszenia odblasków o każdej porze roku. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Bycie widocznym na drodze daje kierowcom czas na reakcję, a wszystkim uczestnikom ruchu drogowego zapewnia większe bezpieczeństwo. Także w trudnych warunkach pogodowych czy poruszając się po nieoświetlonych drogach, należy mieć na uwadze, że kierowca ma bardzo ograniczone pole widzenia i należy zachować szczególną ostrożność.

Dzieci miały również okazję zagrać w grę dotyczącą znajomości segregacji odpadów. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki. Jak widać najmłodsi już świecą przykładem.
Fot: Starogardzkie Centrum Kultury