Rowerowa środa już po raz piętnasty

Rowerowa środa, która odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności to już tradycja w naszym mieście. Starogard Gdański uczestniczy w tej akcji już po raz piętnasty. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybierania innych alternatywnych ekologicznych form mobilności.

O poranku prezydent miasta Janusz Stankowiak, zastępca dyrektora OSiR Starogard Gdański Iwona Trocha, członkowie Stowarzyszenia Rekord oraz pracownicy MC Donald’s i Kazik Deyna czekali na rowerzystów na 4 starogardzkich skrzyżowaniach rozdając pyszne śniadania. W sumie 170 zestawów trafiło do posiadaczy dwóch kółek.

W ramach akcji jeszcze do niedzieli na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Fanów spinningu organizatorzy zapraszają na darmowe zajęcia w czwartek 21 września o godzinie 18:00 do Premium Fitness & Gym. Obowiązują wcześniejsze zapisy w recepcji klubu pod numerem telefonu 517 882 197.

Piątkowe atrakcje

W piątek 22 września w godzinach 9.00 – 13.00 na parkingu przed Kociewskim Centrum Zdrowia odbędą się coroczne obchody Dnia Serca organizowane przez Powiat Starogardzki. W programie: Starogardzka Masa Rowerowa, degustacja zdrowych potraw, działania kreatywne dla dzieci i młodzieży, mobilna zbiórka krwi i badania diagnostyczne.

Za okazaniem dowodu rejestracyjnego darmowy przejazd autobusem miejskim obowiązuje przez cały piątek. Tego dnia zapraszamy również na Ligę Narodów Kobiet, mecz piłki nożnej Serbia-Ukraina. Na Stadion Miejski im. K. Deyny o godzinie 15:00.