Rowerem dookoła Polski

18 sierpnia prezydent miasta Janusz Stankowiak miał okazję gościć w swoim gabinecie Michała Ebertowskiego i radną Gminy Starogard Gdański Angelikę Witek.

Michał, opowiedział o swojej ostatniej rowerowej wyprawie po Polsce, w czasie której wraz z Jarosławem Dudziszem przejechali 2250 kilometrów w 14 dni.
Była to najdłuższa wyprawa rowerowa w tym roku. Każdego dnia rowerzyści pokonywali około 200 kilometrów. Na szczęście pogoda była sprzyjająca. Trasa biegła przez Mazury, Podlasie, Bieszczady, Karpacz. Powrót w stronę Poznania, Tucholi do Starogardu.
– Wybieraliśmy miasta w których warto coś zobaczyć, między innymi: Szczytno, Pilsz, Ełk, Augustów, Hajnówka, Zamość. Byłem pod wrażeniem tego, jaka Polska jest piękna. Pierwszy raz byłem na wschodzie kraju – opowiada Michał. – W Opolu spotkaliśmy innego kolarza, który oprowadził nas po mieście i pokazał zabytki – dodaje.
Goście przedstawili również pomysł na promocję Starogardu Gdańskiego. Jest plan aby w przyszłości na rowerze odwiedzić nasze partnerskie miasta.

Wycieczka po kraju łączyła przyjemne z pożytecznym. Rowerzyści promowali zbiórkę OSP Krąg. Ochotnicy zbierają na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wy też możecie pomóc. Zrzutka wciąż trwa. https://zrzutka.pl/ch7y6j
I koniecznie zajrzyjcie na profil World Bike Ride, gdzie na bieżąco możecie śledzić ich rowerowe dokonania.

Fot: Archiwum World Bike Ride

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl