Rolkowisko i boisko, czyli pomysłowe Łapiszewo

Wesoła atmosfera, kosz cukierków, uśmiechnięte twarze. Tak wyglądało otwarcie „Rolkowiska i boiska”  – projektu zrealizowanego z Budżetu Obywatelskiego 2016. Symboliczną wstęgę przecięto 16 października na Łapiszewie.

„Rolkowisko i boisko” to to efekt ogromnego zaangażowania mieszkańców Łapiszewa, którzy już po raz drugi wykorzystali pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. W 2015 roku powstał tam plac zabaw, który stał się miejscem codziennych zabaw najmłodszych mieszkańców najstarszej dzielnicy w mieście.

img_7407
W tym roku pomysłodawcy pomyśleli przede wszystkim o młodzieży i dorosłych. To właśnie dla nich zawalczyli w BO 2016 o tor do jazdy na rolkach, który stał się zaskakująco atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu dzieci i dorosłych nie tylko z Łapiszewa, ale całego miasta.

Przejeżdżając tędy codziennie do pracy widzę, jak to miejsce tętni życiem – mówił jeden z wnioskodawców projektu Wojciech Raczyński. -Spełnia ono swoje przeznaczenie, dając radość dzieciom, młodzieży, dorosłym i osobom starszym.

Rolkowisko strzałem w dziesiątkę

Otwarcie rolkowiska to jeszcze jedna, kolejna cegiełka w budowaniu kolorowego, nowoczesnego parku- chwaliła inicjatywę Anna Benert. Park ten pięknieje dzięki Wam, mieszkańcom Łapiszewa oraz wszystkim, którzy głosowali na ten projekt. img_7386

Podczas otwarcia rolkowiska nie zabrakło słodkości dla najmłodszych. Dzieci bawiły się na nowych sprzętach do rekreacji i ćwiczeń, korzystały także z toru dla rolek. Radość i zadowolenie mieszkańców potwierdza tylko fakt, że inwestycja, warta 235 tysięcy złotych, to bardzo dobrze wydane pieniądze.

img_7418
Dzięki państwa aktywności i mobilizacji powstają takie właśnie miejsca– mówił prezydent Stankowiak. Mam ogromną satysfakcję, że dzięki budżetowi obywatelskiemu staje się to możliwe. Jesteście liderami społeczeństwa obywatelskiego w Starogardzie Gdańskim i przykładem, z którego należy czerpać. Gratuluję i życzę by państwa kolejny projekt „Park linowy całkiem nowy”  stał się faktem w przyszłym roku – zakończył.

Teren poświęcił ks. Prałat Józef Pick odmawiając okolicznościową modlitwę wraz z mieszkańcami.

Nowoczesny tor do jazdy i miejsce do gry w siatkę

Budowę rolkowiska podzielono na dwa etapy. Najpierw wykonano konstrukcję toru, który pokryto wygodną nawierzchnią bitumiczną oraz zbudowano  boisko do piłki siatkowej. Roboty kosztowały ponad 135 tys. zł, a wykonała  je Firma Usługi Transportowe Adam Chlechowicz z Kiełpina. We wrześniu na plac budowy weszła Firma Handlowa Adama Kowalczyka, która dokończyła inwestycję. Zamontowała sprzęty rekreacyjno- sportowe oraz lampy, które pozwalają na korzystanie z rolkowiska również po zmroku. Kosztowało to dodatkowe 87,5 tys. zł.

Park Linowy w parku kocborowskim

W planach jest już kolejna inicjatywa, której pomysłodawcami są również Wojciech Raczyński i Piotr Przybylski. Projekt pn. „Park Linowy całkiem nowy” zagospodarować ma teren Parku Kocborowskiego.

Cieszę się, że budżet obywatelski daje szansę na realizację takich pomysłów. W jedności siła więc wierzę, że nasz kolejny projekt także zakończy się sukcesem – mówił pan Wojciech.

Na projekty z Budżetu Obywatelskiego można głosować przez dwa tygodnie, codziennie od 17 października w Urzędzie Miasta. Dodatkowo mieszkańcy Łapiszewa 27 października w godzinach od 16.00 do 19.00 będą mogli oddać swoje głosy w Zespole Szkół Publicznych w Żabnie.

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl