Rodzina Pomorskich w Starogardzie

Do Starogardu zawitała „Rodzina Pomorskich”, interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Poczuj klimat”, realizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Godpodarki Wodnej w Gdańsku.

Wystawę zobaczyć można na placu przed starogardzkim dworcem PKP przy ul. Kolejowej. Ekspozycja składa się z trzech brył. Znajdują się na nich interaktywne gry i zabawy, dzięki którym w prosty i ciekawy sposób zrozumieć można zjawiska przyrodnicze.

Przewodnikiem po ekspozycji jest Rodzina Pomorskich. To ona przedstawia m.in co może powstać z odpadów i jak je poprawnie segregować. Uczy dlaczego tak ważne jest zachowanie korytarzy ekologicznych oraz podpowiada jak zaprosić motyle do ogrodu.

Celem wystawy jest uświadomienie nam jaki wpływ na środowisko oraz kondycję planety i żyjących na niej zwierząt mają nasze codzienne wybory i zachowania.

Wcześniej wystawę można było oglądać w 21 miejscowościach województwa pomorskiego. Szczegółowe informacje na temat kampanii „Poczuj klimat”, gry, konkursy oraz poradniki edukacyjne znajdują się na stronie www.poczujklimat.pl

Wystawę w Starogardzie Gdańskim będzie można oglądać jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie.