Remont sceny w kinie – więcej możliwości dla kultury

Scena w starogardzkim Kinie Sokół przechodzi modernizację. Będzie głębsza i lepiej wyposażona, co przełoży się na większe możliwości jej wykorzystania.

– Dodatkowa scena w Starogardzie Gdańskim dostosowana do standardów i wymagań w branży kulturalno-rozrywkowej z większą widownią jest niezbędna. Czas jest trudny i wymagający, dlatego zdecydowaliśmy się na modernizację sali kinowej. To ostatni element w tym budynku, który po 25 latach zostanie odświeżony. Ta przestrzeń ma szeroki wachlarz możliwości, które ze względu na dotychczasową konstrukcję i zagospodarowanie nie są w pełni wykorzystane. Modernizacja otworzy nam – jako Starogardzkiemu Centrum Kultury – przestrzeń do rozwoju działalności kulturalnej w mieście i poszukiwań nowych form rozrywek dla mieszkańców. Liczymy, że czas pandemii się kiedyś skończy, a my będziemy gotowi by zaspokoić oczekiwania mieszańców spragnionych spotkań z kulturą – powiedziała dyrektor SCK Ewa Roman.

Modernizacja sceny w kinie Sokół

Modernizacja obejmuje wyłącznie scenę kina Sokół. Remontuje ją firma DOM- PLAST s.c. J. Ciesielski, T. Gradulewski, która złożyła najatrakcyjniejszą ofertę w zapytaniu ofertowym. Zlikwidowany został już dotychczasowy stary ekran. Dzięki temu scena stała się głębsza, a jej powierzchnia zwiększyła się o 22 metry kwadratowe. Po obu jej stronach zawisną obracane kurtyny, a w tyle pojawi się kurtyna rozsuwana. Ważnym elementem modernizacji będzie instalacja elektrycznego ekranu z laserowym rzutnikiem. Pod sufitem zainstalowana zostanie konstrukcja, która umożliwi zawieszanie scenicznych lamp czy scenografii. Podłoga sceny zostanie wycyklinowana i przemalowana na czarno.

– Modernizacja sceny w takim zakresie pozwoli nam na organizację różnorodnych form kulturalnych od większych spektakli teatralnych, poprzez seanse filmowe, a na koncertach skończywszy. Pierwszym kulturalnym wydarzeniem, które odbędzie się na nowo wyremontowanej scenie, będzie Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszam 21 listopada br. Jestem przekonana , że nowy standard sceny poprawi artystom komfort występów, a widzom zapewni większą przyjemność z ich oglądania – dodała dyrektor SCK.

Przebudowa powinna zakończyć się do połowy listopada. Jej koszt to ponad 150 tys. zł.

fot. Starogardzkie Centrum Kultury

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl