Relaks i radość, czyli święto działkowców

25 sierpnia Dni Działkowca obchodzili właściciele ogródków działkowych z ROD „Relaks” oraz „Radość”. Święto stało się okazją do spotkania, rozmów, wręczenia nagród i odznaczeń.

Na swoich działkach spędzają prawie cały wolny czas. Większość z nich to emeryci, ale własnymi ogródkami może pochwalić się coraz więcej osób młodych. W ostatnią sobotę sierpnia działkowcy z ROD „Relaks” zebrali się przy swojej świetlicy, gdzie wspólnie bawili się do późnych godzin wieczornych. Jeszcze przed rozpoczęciem zabawy odwiedził ich prezydent miasta.

– Pogoda średnio nam dzisiaj sprzyja, ale wiem, że Państwu to nie przeszkadza. W swoich ogródkach pracujecie przecież w różnych warunkach. Robicie tak wiele dobrego dla naszej lokalnej społeczności. Dzięki Wam możemy przecież cieszyć się „zielonymi płucami” Starogardu. Wiem, ze marzy się Państwu utwardzona droga, żeby łatwiej było się przemieszczać do Waszych działek. W przyszłym roku będziecie mogli się nią cieszyć – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Rodzinne Ogrody Działkowe „Radość” świętowały tego dnia 35-lecie istnienia. Nie mogło więc zabraknąć wyróżnień dla najpiękniejszej działki oraz wręczenia Brązowych Odznak Działkowca. Nagrody wręczali prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, jego pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych Sylwia Ossowska oraz prezes ROD „Neptun” Bogdan Grzela, który reprezentuje starogardzkich działkowców w Pomorskim Okręgu Polskiego Związku Działkowców.

Po oficjalnej części nie zabrakło oczywiście zabawy przy dźwiękach muzyki i dobrego jedzenia.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl