Rejon Dystrybucji Energi wraca do Starogardu

Dobra wiadomość dla mieszkańców Starogardu. Energa Operator (EOP) zdecydowała reaktywować Rejon Dystrybucji w naszym mieście. Od 1 lutego 2017 roku w swojej dawnej siedzibie przy ulicy Pelplińskiej 24 uruchomi również Punkt Obsługi Przyłączeń.

Od 1 lutego 2017 roku interesanci EOP będą mogli dokonać wszelkich formalności związanych z przyłączeniem do sieci energetycznej na miejscu. Taką decyzję we wrześniu podjął zarząd Grupy Energa S.A.

– Starogard Gdański to jeden z kluczowych Rejonów Dystrybucji  – mówi Adam Wilanowski, Dyrektor Generalny EOP Oddziału w Gdańsku. – Jego likwidacja była niefortunną biznesowo i społecznie decyzją, wpisującą się w poprzednią politykę firmy. Dlatego pierwszym celem, który postawiłem sobie obejmując stanowisko Dyrektora Generalnego, było jego odtworzenie. Nowa strategia Grupy ENERGA zakłada rozwój i wzmocnienie swojej pozycji lidera na rynku dystrybucji. Możemy to osiągnąć jedynie poprzez inwestycje właśnie w takie obszary jak powiat starogardzki.

Przywracając zlikwidowany w 2013 roku Rejon Dystrybucji w Starogardzie Gdańskim, EOP chce ułatwić swoim użytkownikom kontakt z Operatorem.

– Zamknięcie Punktu Obsługi Przyłączeń w 2014 roku, jak łatwo można było przewidzieć, stało się sporym problemem dla mieszkańców. Odległość między najdalej wysuniętym punktem rejonu starogardzkiego od obiektu Energi w Tczewie wynosiła aż 72 km. Sprawiało to duże trudności w szybkim naprawianiu usterek. Podział obecnego Rejonu Dystrybucji na dwie jednostki ułatwi kontakt Odbiorcom w zakresie nowych przyłączeń oraz skróci drogę dojazdu do obsługiwanych miejscowości. Dzięki temu reakcja w sytuacjach awaryjnych będzie dużo szybsza. – wyjaśnia dyrektor oddziału w Gdańsku.

img_6247-popr4 października przedstawiciele Grupy Energa S.A.: Dyrektor Generalny Oddziału w Gdańsku Adam Wilanowski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Majątkiem Sieciowym Krzysztof Kurt oraz Koordynator ds. Organizacji Paulina Czarnecka spotkali się z Prezydentem Miasta Januszem Stankowiakiem w celu omówienia przyszłej współpracy. Dyrektor Generalny EOP Oddziału w Gdańsku zapowiedział, że przywrócenie Rejonu Dystrybucji to pierwsza, ale nie ostatnia aktywność biznesowa EOP w Starogardzie Gdańskim.

– To dobra wiadomość, która z pewnością bardzo pozytywnie wpłynie na wizerunek Grupy Energa S.A. w oczach lokalnej społeczności – powiedział prezydent Janusz Stankowiak. – Cieszę się, że przyjęta strategia uwzględnia potrzeby mieszkańców takich miast jak Starogard Gdański. Wierzę, że korzyści z tego płynące dadzą satysfakcję wszystkim stronom tego niezwykle ważnego społecznie i ekonomicznie przedsięwzięcia.

Uroczyste otwarcie Rejonu Dystrybucji w Starogardzie Gdańskim odbędzie się 1 lutego 2017 roku.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl