Razem zawsze można więcej

Kolejna partia materiału potrzebnego do wykonania szybek do przyłbic dla pracowników medycznych i służb mundurowych trafiła do firmy Fotobudka Kryształowa ze Starogardu Gdańskiego. Materiał kupiło miasto. Prezydent Janusz Stankowiak osobiście załadował rolki foli petg do samochodu.

W ramach akcji #KociewieWPotrzebie oraz Na Ratunek Pomorskie firmy KafCOM z Pelplina oraz Fotobudka Kryształowa ze Starogardu Gdańskiego produkują przyłbice dla pracowników służby zdrowia i służb mundurowych. Kilkaset przyłbic trafiło do przychodni, szpitala, Domu Pomocy Społecznej oraz policjantów w naszym mieście.

Inicjatorami tej obywatelskiej akcji są Marcin Patyk z KafCOM i Tomasz Rogaczewski z Fotobudki Kryształowej.

– Ponad 150 osób w całym województwie pomorskim połączyło swoje siły i drukuje na drukach 3D przyłbice ochronne dla pracowników placówek medycznych i instytucji, którzy takiej ochrony potrzebują – powiedział Tomasz Rogaczewski. – Jako, że mamy farmę, około 20 drukarek pracuje non stop. Robimy 150 przyłbic dziennie, które rozdajemy w ramach wolontariatu – dodał.

W piątek 17 kwietnia wspólnie z bratem Mateuszem przyjechał do Urzędu Miasta, aby odebrać 3 rolki foli petg, która wystarczy na wykonanie około 2000 sztuk przyłbic. Materiał pomógł im załadować prezydent miasta Janusz Stankowiak.

– Od początku, jak tylko dowiedziałem się o akcji, staram się ją wspierać. Jej inicjatorzy robią bardzo dużo dobrego dla całego Kociewia. Zabezpieczają w przyłbice również pracowników naszych przychodni, szpitala i innych starogardzkich instytucji. Ich działanie wynika z potrzeby pomagania. Swoją postawą dają przykład inny. Wiem, jak bardzo ta pomoc jest potrzebna, dlatego nie wahając się ani chwili, zleciłem zakup materiału potrzebnego do produkcji przyłbic – powiedział prezydent.

Aby wesprzeć akcję #KociewieWPotrzebie można jej organizatorom przekazać konkretne materiały, jak: filament (najlepiej petg), bezbarwne płyty petg o grubości 0,5 mm, gumkę odzieżową lub materiały eksploatacyjne do drukarek 3d. Pod adresem https://zrzutka.pl/7dhuyp można inicjatorów wesprzeć także finansowo.

fot. Magdalena Dalecka