Razem przez życie. Jubileusze małżeńskie

„Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród” napisał Henry Bordeaux. Pary małżeńskie, które odwiedziły Urząd Miasta doskonale radziły sobie z pielęgnowaniem uczucia, które je połączyło. 28 kwietnia świętowały złote i diamentowe gody.

Wśród Dostojnych Jubilatów znaleźli się obchodzący 60. rocznicę ślubu:

Krystyna i Henryk Gockowiak
Cecylia i Henryk Klamann, których reprezentował pan Henryk
Agnieszka i Józef Żołądowscy, których reprezentował pan Józef
Renata i Eugeniusz Jabłońscy
Gertruda i Jan Kuklińscy
Jadwiga i Stanisław Piątkowcy, których reprezentowała córka
Jadwiga i Roman Splitter

50. rocznicę ślubu obchodzili:

Renata i Zygmunt Beliccy
Teresa i Zygmunt Bendyk
Bożena i Benedykt Daszkowscy
Bożena i Jarosław Deska, których reprezentował pan Jarosław
Maria i Zygmunt Felchner
Helena i Stanisław Grolewscy
Zofia i Bogumił Jurczak
Krystyna i Zdzisław Kuczmińscy
Barbara i Kazimierz Kunka
Jadwiga i Gerard Litkiewicz
Urszula i Franciszek Michalscy, których reprezentowała pani Urszula
Jadwiga i Zenon Michalscy
Anna i Zdzisław Niklas
Teresa i Zbigniew Piotrzkowscy
Irena i Henryk Rohde
Weronika i Edward Sabinasz
Renata i Bogdan Sobieccy
Maria i Adam Biesek
Irena i Kazimierz Dombrowscy
Sabina Dunst (mąż niedawno zmarł)
Ewa i Jan Gajewscy
Iwona i Mieczysław Glińscy
Katarzyna i Bogumił Jankowscy
Halina i Zbigniew Jańczewscy
Halina i Andrzej Kitowscy
Gertruda i Zenon Kowalscy
Stefania i Ryszard Krajnik
Bogumiła i Kazimierz Kuśnierz
Bernadeta i Franciszek Laser
Lidia Musz (mąż niedawno zmarł)
Teresa i Bogusław Pierniccy
Jadwiga i Janusz Princ
Jarosława i Henryk Ryńscy
Zofia i Tadeusz Szenk

Na uroczystość osobiście przybyć nie mogli: Elżbieta i Bronisław Ackermann, Irena i Czesław Krzemińscy, Mirosława i Mirosław Knycińscy, Maria i Tadeusz Malowany oraz Danuta i Andrzej Wrycza.

Wytrwałym małżonkom obchodzącym 50. rocznicę ślubu medale przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej przypinał Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Towarzyszyła mu radna Rady Miasta Dorota Glanert. Parom z 60-letnim stażem małżeńskim wręczali dyplomy uznania.

– Od momentu, kiedy Państwo braliście ślub, czasy się bardzo zmieniły. Teraz młodzi ludzie boją się zobowiązań, szybko się poddają. Decyzja o wspólnym życiu nie przychodzi im łatwo. Wy jesteście dla nich wspaniałym przykładem, wzorem do naśladowania i żywym dowodem na to, że można wytrwać w małżeństwie ponad pół wieku. Jestem niezwykle szczęśliwy i wzruszony, że mogę być dzisiaj z Państwem i osobiście pogratulować tak wielu lat spędzonych razem. Wszystkiego najlepszego – do zgromadzonych jubilatów powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

– Podobnie, jak Pan Prezydent bardzo się cieszę, że mogę razem z Państwem świętować wyjątkowe rocznice 50- i 60-lecia ślubu. To dla mnie zaszczyt móc uścisnąć Państwa dłonie, bo naprawdę dajecie młodemu pokoleniu nie tylko przykład, ale też nadzieję, że jeśli się kocha, to można przeżyć życie razem – dodała radna Rady Miasta Dorota Glanert.

Przygotowaną przez Urząd Stanu Cywilnego uroczystość prowadziła kierownik USC Bożena Kamińska. – Spotkania z jubilatami świętującymi złote i diamentowe gody to dla mnie zawsze ogromne wzruszenie. Nikt lepiej od Was nie wie tego, że nie zawsze było różowo, nie wszystkie chwile były piękne, ale warto było je przetrwać po to, by móc cieszyć się tymi cudownymi. Stworzyliście trwałe związki i wspaniałe rodziny. Nie byłoby to możliwe bez miłości, której na kolejne lata życzę Państwu jeszcze wiele – mówiła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Starogardzie Gdańskim Bożena Kamińska.

O muzyczną oprawę wydarzenia zadbał duet Edmund i Irena, który brawurowo wykonał znane wszystkim przeboje oraz własne utwory. Wokalistom udało się porwać część par do tańca.

Wszystkim Dostojnym Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu lat wspólnego życia w zdrowiu, szczęściu oraz otoczeniu najbliższych.

Fot. Małgorzata Rogala/Anna Więckiewicz

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl