Razem przez 50 lat

Wspólnie przeżyli pół wieku. Wytrwali w małżeństwie, pomimo trudności. Świętujące „Złote Gody” pary, 25 stycznia okolicznościowymi medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uroczyście odznaczył prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski.

Tym razem medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: Helena i Remigiusz Łoś, Janina i Franciszek Spica, Wanda i Brunon Prętcy, Krystyna i Wiktor Mikołajczyk, Halina i Ryszard Słomińscy, Renata i Andrzej Kwaśniewscy, Teresa i Jan Mistelscy, Renata i Edwin Brzezińscy, Janina i Zygfryd Buczyńscy, Danuta i Jerzy Wojak, Barbara i Józef Piwowarczyk, Bogumiła i Zygmunt Lewandowscy.

– Pewnego razu zobaczyłem w kościele dziewczynę o wspaniałych nogach. Tak bardzo mi się spodobała, że po mszy szedłem za nią, żeby zobaczyć gdzie mieszka. Tak już zostało – zdradził Józef Piwowarczyk.

Własną receptę na długoletnie i szczęśliwe pożycie małżeńskie zdradzili nam państwo Renata i Andrzej Kwaśniewscy. – Przede wszystkim nie można się za długo zastanawiać, tylko jak najszybciej brać ślub. Trzeba dużo pracować zawodowo i wspólnie czerpać z tej pracy korzyści. Najlepiej też na wszystkie pytania odpowiadać: „Tak jest, kochanie” – mówił pan Andrzej.

Swoje uznanie dla małżonków, którzy przeżyli razem pół wieku wyraził prezydent Janusz Stankowiak. – Dziękuję, że dajecie Państwo wspaniały przykład młodemu pokoleniu, które mam nadzieję, będzie brało z Was przykład i podążało taką samą ścieżką – powiedział.

Organizatorem uroczystości jubileuszowych był Urząd Stanu Cywilnego. – Swoim życiem udowadniacie Państwo, że prawdziwa miłość może przetrwać naprawdę długo. Szczere uczucie to także kompromis oraz wrażliwość na drugiego człowieka, bo nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać – mówiła kierownik USC Bożena Kamińska.

O muzyczną oprawę małżeńskich jubileuszy w siedzibie Urzędu Miasta zadbali Grzegorz i Joachim Ollerowie.

Wszystkim Jubilatom życzymy wielu kolejnych, przepełnionych szczęściem lat wspólnego życia. Niech mijają one w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Wszystkiego Najlepszego!

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl