Razem… na dobre i na złe

Tak piękne jubileusze nie zdarzają się często. Nie wszystkie pary mają szansę świętować 65. rocznicę ślubu. 8 listopada swoje Żelazne Wesele przeżyli państwo Irena i Hieronim Walczak. Następnego dnia okolicznościowymi medalami prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył ich prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Pani Irena w tym roku skończyła 85 lat, pan Hieronim 88. Małżeństwem są od 1952 roku. Doczekali się dwóch córek oraz trzech wnuczek i jednego wnuka. Ze wszystkich są bardzo dumni. Niezwykle chętnie opowiadali o nich prezydentowi Starogardu Gdańskiego oraz kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego Bożenie Kamińskiej, którzy odwiedzili ich 9 listopada. Janusz Stankowiak odznaczył jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

– Bardzo się cieszę, że mogę Państwa odwiedzić z tak wspaniałego powodu. Przeżyli Państwo razem 65 lat. Dajecie wspaniały przykład nie tylko całej swojej rodzinie, ale w ogóle młodemu pokoleniu. Przypominacie, że dla każdego człowieka najwyższą wartość powinna stanowić rodzina i że to właśnie dla niej każdego dnia warto pokonywać wszelkie trudności, które stawia przed nami los – mówił prezydent miasta.

– Dziękujemy za wizytę. Jesteśmy szczęśliwi, że przyjechali Państwo specjalnie do nas. Mamy już swoje lata, trochę trudno nam się poruszać. Zawsze jednak możemy liczyć na wsparcie naszej rodziny. To właśnie dla niej i oczywiście dla siebie nawzajem jak najdłużej chcemy być w dobrej formie – z uśmiechem powiedziała Irena Walczak.

Fot. Małgorzata Rogala