Ratujemy nóżkę Oliviera

Czas radosnego świętowania, jakim niewątpliwie są DNI Starogardu, to dobra okazja by pomagać. Takiej pomocy potrzebuje Olivier Nowak. Podczas Święta Miasta – 28 i 29 czerwca – spotkacie na Stadionie Miejskim im. K. Deyny wielu wolontariuszy z puszkami, do których będzie można wrzucać datki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na operację i rehabilitację chłopca.

Olivier z mamą Monika

Olivier przyszedł na świat 16 września 2018 roku. Dla rodziców jest wspaniały i wyjątkowy! O chorobie Olivierka dowiedzieli się w 28 tygodniu ciąży, a po porodzie usłyszeli diagnozę: hemimelia strzałkowa, koalicja skokowo-piętowa. Wrodzona wada Olivierka objawiła się brakiem kości strzałkowej w lewej nóżce. Jest ona krótsza o około 3 cm, a w stópce rozwinęły się tylko dwa paluszki.

– Nasz Szkrabek od pierwszych dni życia poddawany jest wielu konsultacjom medycznym i badaniom. W tym celu przemierza setki kilometrów. Jest bardzo dzielny. Pomaga nam fundacja „Kochaj Życie” oraz wielu ludziom dobrej woli, którzy wspierają naszego synka. Już wiemy, że istnieją lekarze, którzy chcą podjąć się leczenia Olivierka. Najbliższe 18 lat to będzie trudny czas dla nas i dla niego. Czeka nas wiele wyzwań. Olivier ma przed sobą szereg operacji i długą rehabilitację, które są bardzo kosztowne. Wierzymy w to, że nasza walka o przyszłość syna zakończy się powodzeniem i ostatecznie Olivier będzie mógł biegać jak jego rówieśnicy – powiedział Patryk – tata chłopca. 

Podczas obchodów Dni Starogardu Gdańskiego organizujemy zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na operację i leczenie Olivierka. W dniach 28 i 29 czerwca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny wolontariusze będą zbierać datki do specjalnie oznakowanych puszek. Zachęcamy wszystkich do pomocy!

Pamiętajcie – dla Oliviera i jego rodziców każda złotówka jest na wagę złota!
Będziecie mogli ich spotkać przy jednym z namiotów ustawionych na terenie OSIRu.
Ratujmy nóżkę Oliviera!

http://fundacjakochajzycie.pl/podopieczny/olivier-nowak/

https://www.siepomaga.pl/olivier/

 

 

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl