Ratownicy medyczni na motorach

Członkowie Klubu MOTO Kociewie podziękowali Prezydentowi Miasta za wsparcie oraz wyróżnienie Klubu nagrodą Wierzyczanka 2021. Zapowiedzieli, że chętnie będą uczestniczyć w miejskich imprezach, aby je uatrakcyjnić i podzielić się z mieszkańcami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat ratownictwa medycznego.

Klub Moto Kociewie działa od września 2019 roku. Obecnie liczy ponad stu członków. W swoich szeregach skupia mieszkańców Kociewia działających nie tylko na rzecz krzewienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale też fanów sportów motocyklowych i pasjonatów motocykli. Stowarzyszenie posiada największą liczbę Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego w naszym regionie. W styczniu tego roku Klub otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta „Wierzyczanka” w dziedzinie inicjatywa społeczna.

W sobotę, 9 kwietnia podczas Walnego Zgromadzenie klubowicze podziękowali prezydentowi Januszowi Stankowiakowi za dotychczasowe wsparcie i przychylność władz miasta dla podejmowanych przez członków MOTO Kociewie inicjatyw na rzecz propagowania umiejętności ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Prezes Klubu MOTO Kociewie Tomasz Czapski poprowadził Walne Zgromadzenie w dniu 9 kwietnia 2022 roku

Spotkanie odbyło się w Restauracji Ogródek. Prezydentowi towarzyszył jego zastępca Maciej Kalinowski. Zarząd Klubu poinformował zebranych, że nagrodę pieniężną, którą otrzymali wraz ze statuetką Wierzyczanki, przeznaczą na doszkalanie chętnych klubowiczów w zakresie kierowania ruchem i ratowania ludzkiego zdrowia i życia.

Prezes Klubu Tomasz Czapski i wiceprezes Michał Wołoszyk przedstawili członkom Klubu plany na rok 2022. Przypomnieli,  że podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytowane zostało szkolenie z ratownictwa medycznego. Po ustaleniu dnia, godziny i miejsca, poinformują członków o wydarzeniu. Zapowiedzieli też, że w najbliższym czasie ok. 30 motocykli weźmie udział w Rodzinnym Pikniku 3 maja w Strzelnicy. Klub będzie też obsługiwał dwie imprezy rowerowe w Kościerzynie i Krokowej, a także starogardzki Triathlon. Planują też wspomóc dzieci z Ukrainy z dwóch domów dziecka, które przyjechały w okolice Kościerzyny. Chcą zabrać je na przejażdżkę i spędzić z nimi jeden dzień. Motocykliści zapowiedzieli również, że Klub będzie organizował szkolenia dla członków MotoKociewie np. na sędziego sportowego motocyklowego lub samochodowego czy ratownika medycznego. Wspomnieli przy okazji, że w planach mają też udział w różnego rodzaju imprezach sportowych oraz organizację zlotu motocyklowego w Skarszewach.

Walne Zgromadzenie Klubowiczów Moto Kociewie

Klubowicze zapewnili władze miasta, że chętnie będą uczestniczyć w miejskich imprezach, aby je uatrakcyjnić i podzielić się z mieszkańcami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat ratownictwa medycznego.

– Jeśli tylko będziemy potrzebni, mile widziani, jeśli ktoś będzie chciał nas zobaczyć w akcji, z pewnością się pojawimy. Na motorach, jeśli aura będzie sprzyjać, jeśli nie, to bez naszych pojazdów – powiedział Tomasz Czapski

Prezydent podziękował Zarządowi i całemu Klubowi za zaproszenie na spotkanie.

Prezydent miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak podziękował za zaproszenie na Walne Zgromadzenie Klubu MOTO Kociewie

– Patrzymy z ogromnym podziwem na Waszą działalność. Jesteście organizacją ponadregionalną. Działacie nie tylko w Starogardzie, ale w całej Polsce. To co robicie, jest dla nas wszystkich bardzo ważne. Gratuluję Wam i życzę byście się dalej jednoczyli, rozwijali i udzielali społecznie na jeszcze większą skalę – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Na zakończenie prezes i wiceprezes Klubu wręczyli Sebastianowi Olszewskiemu podziękowania i upominek za uratowanie ludzkiego życia. Skromny prezent od klubowiczów dostał również Patryk Haza z okazji narodzin syna.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl