Radosny finał Szlachetnej Paczki

To właśnie dziś ten magiczny weekend – Weekend Cudów, czyli finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku, dzięki tej wspaniałej inicjatywie wsparto w Polsce 17 tysięcy rodzin.

Głównym celem projektu jest materialna i mentalna pomoc rodzinom oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Do osób najbardziej potrzebujących dociera kilkanaście tysięcy wolontariuszy z całej Polski.

Weekend Cudów to te dwa magiczne dni, podczas których ma miejsce finał Szlachetnej Paczki. Wówczas podarunki przygotowane przez darczyńców zostają rozwiezione przez wolontariuszy do osób w potrzebie.

Jak co roku do akcji włączył się również Urząd Miasta Starogard Gdański. Dzięki zaangażowaniu prezydenta Janusza Stankowiaka, oraz hojności pracowników urzędu,  i  tym razem udało się uzbierać fundusze na ten szczytny cel.

Urzędnicy po raz kolejny bardzo chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz akcji Szlachetna Paczka. Uzbieraliśmy ponad 4000 zł.

Dzięki zbiórce w Urzędzie, udało się wesprzeć potrzebującą osobę z naszego miasta. Zakupiono dwie tony węgla, drobny sprzęt RTV AGD oraz duże zapasy produktów spożywczych, środki higieny osobistej i chemię gospodarczą.

Właśnie dziś, 11 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3, która stanowi magazyn dla Szlachetnej Paczki, prezydent miasta Janusz Stankowiak przekazał zakupione i zebrane wśród pracowników urzędu podarunki. Wszystkie paczki jeszcze dziś trafią do swoich odbiorców. 

Dzięki tak szczytnym akcjom i takiej pomocy, wielu potrzebujących ludzi być może poczuje magię świąt, a ich sytuacja ulegnie znacznej poprawie. Tego im życzymy.