Radni podzielili się opłatkiem

Ważne i pełne refleksji spotkanie. W środę, 21 grudnia w Urzędzie Miasta przy wspólnym stole usiedli radni Rady Miasta, prezydenci, urzędnicy i zaproszeni goście. W radosnej atmosferze złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

Tego popołudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta nie było słychać sesyjnych dyskusji i polemik. Przeciwnie zapanowała spokojna i świąteczna atmosfera. Jak powiedział gospodarz spotkania przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski – Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas oczekiwania, w którym ustają spory, nikną waśnie, a ludzie się jednoczą. To czas refleksji, spotkań, kolędowania, składania sobie nawzajem życzeń i obdarowywania upominkami. 21 grudnia przy wspólnym stole spotkali się radni, prezydenci miasta, sekretarz, urzędnicy, dyrektorzy jednostek i prezesi spółek miejskich.

Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Czyżewski

– Dziękuję, że przyszliście – powiedział przewodniczący. – Święta Bożegonarodzenia najpiękniej i najgłębiej przeżywamy w rodzinie. My też stanowimy taką małą wspólnotę, którą pięknie w swoim wierszu „Opłatek” nazwał Cyprian Kamil Norwid „wspólnym gniazdem”. I tak jak poeta życzę wszystkim, aby przełamując się wigilijnym opłatkiem obdarowywali się najtkliwszymi uczuciami ukrytymi w tym chlebie. Na ten świąteczny czas życzę Wam i sobie radości, a w Nowym Roku 2017 pojednania i zgody.

W świąteczny nastrój gości wprowadził zespół GRYF prowadzony przez Wojciecha Piskorskiego. Uczniowie z Publicznego Gimnazjum Nr 3 zaśpiewali polskie kolędy. Po czym harcerze ze Starogardzkiego Hufca wnieśli na salę Światełko Betlejemskie, którym obdarowali władze miasta.

Starogardzcy Harcerze podarowali władzom miasta Betlejemskie Światełko Pokoju

– Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Odważnie twórzmy pokój” – powiedział Michał Hinc Komendant Hufca – Bądźmy odważni każdego dnia, żeby pokój był w nas, żeby nas otaczał, żeby pokój był na świecie i w naszym mieście. Niech każdego dnia nasze twarze rozjaśnia uśmiech, a serca przepełnia radość życia – dodał.

Słowa ewangelii wg Św. Łukasza przeczytał ksiądz dziekan Józef Pick, który życzył zebranym i całemu miastu Bożego błogosławieństwa, aby w ten wigilijny czas i cały przyszły 2017 rok wszyscy mieli otwarte serca i oczy oraz szczerze otwarte ręce do drugiego człowieka. Zanim uczestnicy przystąpili do składania sobie życzeń wspólnie zaśpiewali kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. Każdy otrzymał też na zakończenie woreczek z wigilijnym siankiem. Upominki przygotowały Dom Pomocy Społecznej w Szpęgawsku oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl