Rada Muzeum powołana

25 listopada z rąk Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiaka członkowie Rady Muzeum odebrali akty powołania.

Rada Muzeum to organ doradczy Muzeum Ziemi Kociewskiej, który w obecnym składzie powołany został uchwałą Rady Miasta z dnia 28 października 2020 r. Kadencja Rady Muzeum trwa cztery lata. W jej skład weszli:
– Leszek Krzykowski
– Tomasz Gdaniec
– Monika Nawrot-Bobrowska
– Artur Bracki
– Joachim Choina
– Magdalena Wałaszewska
– Krzysztof Strzeliński
– Martyna Łangowska-Siembida

Jednym z członków Rady Muzeum jest przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Rady Miasta Starogard Gdański Martyna Łangowska-Siembida.

– Bardzo się cieszę, że mogłem tutaj przyjść i wręczyć Państwu akty powołania na członków Rady Muzeum. Udało nam się spotkać, mimo tego, że obecna sytuacja epidemiczna nie sprzyja tego rodzaju wydarzeniom. Mam ogromną nadzieję, że nowa Rada Muzeum będzie służyła dobrą radą i ciekawymi pomysłami oraz przyczyniała się do ciągłego rozwoju tej instytucji – powiedział prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Zanim jednak przemówił, został zaskoczony gratulacjami od dyrektora i pracowników Muzeum Ziemi Kociewskiej, którzy przygotowali niespodziankę z okazji zajęcia przez prezydenta naszego miasta wysokiej 4. pozycji wśród najlepszych włodarzy oraz uplasowania się Starogardu Gdańskiego w pierwszej 10 najlepszych samorządów w Polsce w prestiżowym rankingu „Perły Samorządu 2020”. Prezydent otrzymał kwiaty, upominek. Nie zabrakło również tortu.

– Dzisiejszy dzień jest szczególnie ważny, bo Rada Muzeum zaczyna właśnie pracę. Jestem przekonany, że będę mógł liczyć na Państwa wsparcie. Wspólnie z pracownikami merytorycznymi naszej instytucji pomysłów i planów mamy mnóstwo. Na razie mocno przeszkadza nam pandemia COVID-19, ale nie marnujemy czasu. Piszemy granty, artykuły. Działamy naukowo. Opracowujemy konkretną strategię działania i jesteśmy aktywni w Internecie. Naszym najważniejszym celem jest wyjście muzeum na zewnątrz, do ludzi. Zamiast czekać aż oni przyjdą do nas, wyjdziemy im naprzeciw – mówił dyrektor Muzeum Ziemi Kociewskiej Mariusz Brodnicki.

Fot. Małgorzata Rogala