PrzySTAŃ w Starogardzie

Teraz poruszającym się po Starogardzie Gdańskim rowerzystom jest łatwiej i wygodniej. Nie muszą już zsiadać z rowerów, żeby poczekać na zmianę świateł. Mogą oprzeć się o właśnie montowane dla nich podpórki.

W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego jednym z projektów ogólnomiejskich był złożony przez Annę Lembicz i Tomasza Czaję projekt pod nazwą „Przystań – bezpieczne podpory dla rowerzystów na skrzyżowaniach”. Pomysł okazał się trafiony i teraz nadszedł czas na jego realizację. Miasto zapłaci za to 40.000 zł.

– Podpórki dla rowerzystów montuje firma P.P.H.U. „Bramet” Tadeusz Szeszko. 31 sztuk pojawi się na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wzdłuż Drogi Krajowej nr 22 i „Małej Obwodnicy” – mówi Adrian Bigus z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miasta. – Za te udogodnienia miasto zapłaci 40.000 zł brutto – dodaje.

Część podpórek została już zamontowana. Rowerzyści chętnie z nich korzystają. – Cieszę się, że ktoś pomyślał o osobach, które po mieście jeżdżą rowerami. Dobrze, że czekając na zielone światło, możemy postawić nogę lub oprzeć się o balustradę. Wiadomo przecież, że zsiadanie z roweru tylko na chwilę, po to by za moment znów na niego wsiąść jest po prostu męczące – powiedziała pani Kasia.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl