Przy Galerii powstanie rondo. Na czas budowy obowiązywać będzie tymczasowa zmiana organizacji ruchu

Od 17 maja odcinek alei Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Pomorską do skrzyżowania z ulicą Kościuszki zostanie wyłączony z ruchu. Mieszkańcy będą korzystać z objazdu ulicami Pomorską, Lubichowską i Kościuszki. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu jest następstwem budowy ronda przy wjeździe do Galerii Neptun.

Na wysokości wjazdu do Galerii Neptun z Alei Jana Pawła II już wkrótce Broker MS Nieruchomości Sp. z o.o. wybuduje rondo. Przebudowa tego skrzyżowania związana jest z budową i przyszłym funkcjonowaniem inwestycji, realizowanej przez firmę Broker na terenie vis a vis Galerii i kina Sokół. Zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych w takim przypadku koszt przebudowy ulicy ponosi Inwestor. Miasto przy tej okazji położy nową nawierzchnię ścieralną na odcinku od ul. Pomorskiej do nowego ronda.

Nowe rondo powstanie na Alei Jana Pawła II na wysokości wjazdu do Galerii Neptun

W związku z tym, że projekt zakłada kompleksową przebudowę fragmentu Alei Jana Pawła II wraz z infrastrukturą techniczną na czas budowy konieczne jest wprowadzenie tymczasowej zmiany organizacji ruchu. Odcinek od skrzyżowania z ulicą Pomorską do skrzyżowania z ulicą Kościuszki zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Mieszkańcy będą korzystać z objazdu ulicami Pomorską, Lubichowską i Kościuszki.

Na czas przebudowy obowiązywać będzie objazd ulicami Pomorską, Lubichowską i Kościuszki

Uwaga!

Na czas prowadzenia robót dojazd do Galerii będzie możliwy od ul. Pomorskiej oraz od ul. Kościuszki przez istniejący parking.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i ul. Kościuszki zostanie wyłączana w celu poprawy płynności ruchu na ul. Kościuszki.

Przystanek MZK „Al. Jana Pawła II” dla linii 12, 14, 16, 17 i 19 oraz przystanek „Pomorska Galeria” dla linii 12 i 19 zostaną przeniesione na istniejący przystanek „Kościuszki Starostwo”.

Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do połowy lipca 2021 roku.

Dobrą wiadomość stanowi fakt, że prawdopodobnie w połowie czerwca do ruchu przywrócona zostanie ulica Lubichowska na odcinku od ronda Łupaszki do PWiK STAR- WiK, co powinno poprawić płynność poruszania się w tym obszarze miasta.

–  Niemal każda inwestycja drogowa niesie za sobą wiele trudności z powodu ograniczeń związanych ze zmianą organizacji ruchu. Ale skoro aura sprzyja rozbudowie miasta, musimy ten czas wykorzystać maksymalnie i wspólnie przez to przejść. Zależy nam przecież, by Starogard się zmieniał na lepsze, by żyło nam się w nim dobrze i wygodnie. Dlatego proszę wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. Mam nadzieję, że efekty tych remontów potem przyniosą wszystkim satysfakcję i zrekompensują komunikacyjne niewygody, za które z góry bardzo przepraszam – mówi prezydent miasta Janusz Stankowiak.