Przeżyli niezwykłą przygodę z „angielskim”

Dla podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 6 w Starogardzie Gdańskim to była wielka intelektualna przygoda. Dwudziestu uczniów klas I i II gimnazjum w dniach 20-24 marca wyjechało na Euroweek do Długopola w Kotlinie Kłodzkiej, aby doskonalić swój angielski.

EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW to program edukacyjny skierowany do młodzieży, która pragnie doskonalić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz kształtować zdolności przywódcze. Uczestnicy podczas wspólnie spędzonego czasu pod okiem nauczycieli różnej narodowości rozwijają swoją kreatywność, uczą komunikacji społecznej i otwierają na wielokulturowość.

Zajęcia prowadzą wolontariusze z całego świata. W sposób bardzo osobisty, często oparty na zabawie przekazują uczestnikom Euroweekendu najciekawsze informacje z historii, ekonomii, turystyki, kultury i tradycji swoich krajów.

– Nasi nauczyciele pochodzili z: Ugandy, Kolumbii, Armenii, Łotwy, Filipin, Tajlandii. Otworzyli nam oczy na piękno i różnorodność świata. Pomogli uświadomić sobie potęgę języka angielskiego jako uniwersalnego narzędzia komunikacji – przyznali uczestnicy Szkoły Liderów ze Starogardu Gdańskiego.

Szkoła Liderów to również lekcje pewności siebie, asertywności i podejmowania ryzyka.

Uczestnicy marcowego spotkania w Długopolu pracowali w grupach, wykonując wiele zadań – wcielali się w różne role, prezentowali wyniki swojej pracy i wzajemnie motywowali do działania. Wszystko służyło ich integracji oraz doskonaleniu umiejętności mówienia po angielsku. Ważną rolę w tej pełnej przygód nauce pełniły rozmowy motywacyjne oraz dyskusje z wolontariuszami. Działo się to w przyjaźni i atmosferze pierwszorzędnej zabawy.

– Tych kilka dni spędzonych w Długopolu dało gimnazjalistom tak wiele, że nikt z nas nie ma wątpliwości, że w przyszłym roku szkolnym wrócimy na Euroweek – powiedziała prowadząca starogardzką grupę – Monika Dzwonkowska.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl