Przełamali wszelkie bariery. Wózkowo-sportowo po raz trzeci

6 września już po raz trzeci w naszym mieście odbyły się zawody dedykowane osobom z ograniczeniami lokomocji pn. Wózkowo-sportowo. Organizatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie Gdańskim, który udowodnił, że w naszym mieście arena sportowa otwarta jest dla wszystkich.

Tym razem do rywalizacji przystąpiło 50 wózkowiczów z naszego miasta oraz z placówek w Skarszewach, Kaliskach, Kleszczewie, Rokocinie, Bielawkach i Pelplinie. To osoby, w których drzemie ogromna siła, wielki potencjał i potrzeba współzawodnictwa. Mieli oni do pokonania 18 konkurencji sportowych, między innymi: wyścigi na dystansie 60 metrów, kręgle czy rzut piłeczką palantową.

Specjalnie z myślą o sportowym spotkaniu nową, motywacyjną piosenkę pt. „Open to fun” zaprezentował zespół Blue MC ze starogardzkiego ŚDS-u. We współorganizację zawodów włączyły się również kluby sportowe KaEmKa, KS Beniaminek oraz Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides a rozgrzewkę przed głównymi startami poprowadziła Anna Biernat ze szkoły tańca Esta Fiesta.

Gościem specjalnym był paraolimpiczyk Adrian Imianowski, dykobol, który opowiedział o swojej pasji. Zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że ograniczenia mogą być tylko w głowach a nie w nogach i pokazali, że drzemie w nich ogromna siła!

Osoby na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunami.
W trzeciej edycji zawodów udział wzięło 50 wózkowiczów.

Wśród zaproszonych gości obecni byli Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Błędzki, Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski, Radny Rady Miasta Jarosław Janaszek, Przewodniczący Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Łucjan Czerniejewski oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein.
– Trzecie spotkanie wózkowiczów i dzisiejszy dzień pokazuje jedno, sport jest dla wszystkich. Chciałem podziękować organizatorom oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Ten obiekt jest dla wszystkich i cieszymy się że nie tylko starogardzkie instytucje mogą brać udział w dzisiejszym wydarzeniu. Niech te zawody będą nie tylko rywalizacją sportową, ale przede wszystkim wzajemną integracją. Życzę miłej zabawy na sportowo – powiedział zastępca prezydenta miasta Tadeusz Błędzki.

Uczestniczka przeciąga oponę.
Zawodnicy mieli do pokonania 18 konkurencji.