Przedszkola są bezpieczne. Nie ma zachorowań wśród pracowników

Od 1 lipca miejskie przedszkola wznowiły opiekę nad dziećmi. Wszystko oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Podobnie, jak wcześniej nauczyciele i pracownicy socjalni, pracownicy przedszkoli poddani zostali testom na koronawirusa.

– Przebadano w sumie 39 osób. U wszystkich wynik był negatywny. Jest więc pewność, że najmłodsi starogardzianie będą bezpieczni. Możecie być Drodzy Rodzice, spokojni. Cieszymy się, że dzieci mają zapewnioną opiekę już w okresie wakacyjnym. Zdajemy sobie sprawę, że także latem jest ona potrzebna – powiedział zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski.

Miejskie przedszkola są otwarte od 1 lipca.

 Przypominamy, że zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wakacyjnym, w lipcu otwarte są: MPP 4, MPP 5, MPP 8, Niepubliczne Przedszkole „Przylesie” oraz Przedszkole i Żłobek „Aniołek”. Chęć skorzystania z usług miejskich przedszkoli w tym czasie zgłosiło 150 rodziców.

Na sierpień taką potrzebę zasygnalizowało 153 rodziców. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, otwarte będą: MPP 2, MPP 3, MPP 6, MPP 10 oraz Niepubliczne Przedszkole „Przylesie”.