Przedszkolaki wyśpiewały swój pierwszy sukces

12 małych artystów ze starogardzkich przedszkoli zaśpiewało w II Przeglądzie Piosenki Religijnej „Bóg szansą na sukces”. Konkurs odbył się 12 kwietnia w Kościele Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim.

W tegorocznym Przeglądzie najlepsi okazali się panowie, którzy bezkonkurencyjnie pokonali pozostałych uczestników. Chłopcy czuli się na scenie pewnie i swobodnie. W kategorii 3 i 4-latków pierwsze miejsce zajął Miłosz Grygorcewicz z przedszkola „Bajeczka”, a w kategorii 5 i 6 -latków Stanisław Pawełek z przedszkola „Arka Noego”. Drugie i trzecie miejsce zajęły w pierwszej kategorii: Dorota Dawid z przedszkola „Bajkowy Domek” i Laura Szpak z Przedszkola nr 10, a w drugiej: Maja Słomińska z „Bajkowego Domku” oraz Julia Fabrello z Przedszkola nr 5.

Dzieci, które wystąpiły pokazały nie tylko ogromny talent sceniczno-muzyczny, ale zaraziły wszystkich uczestników swoją dziecięcą radością i spontanicznością. – Tacy malutcy, a tacy wielcy – powiedziała Urszula Domachowska naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, podsumowując spotkanie. Młodym artystom kibicowali koledzy i koleżanki, panie przedszkolanki, rodzice i zaproszeni goście. Występy oceniało jury, składające się z pani naczelnik, Beaty Andrzejewskiej – wizytator Kuratorium Oświaty oraz Katarzyny Oller z Przedszkola „Arka Noego”.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i słodki upominek. Specjalne podziękowania wręczono też wszystkim przedszkolom publicznym i niepublicznym, które przygotowały swoich podopiecznych do muzycznych konfrontacji.
Do wspólnej zabawy zachęcali prowadzący Lucyna Rolp i Krystian Zimny. Imprezę urozmaicił występ Weroniki Hossa gimnazjalistki, która na co dzień śpiewa w zespole Scholi przy Parafii. Organizatorem konkursu było Katolickie Niepubliczne Przedszkole Arka Noego oraz ks. dr Grzegorz Weis proboszcz Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gd.