Przedszkolaki Roku

Dzieci z Grupy II Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 4 „Tęczą Malowane” zostały Przedszkolakami Roku powiatu starogardzkiego oraz województwa pomorskiego w II edycji plebiscytu Dziennika Bałtyckiego.

Całym przedsięwzięciem zajęli się rodzice grupy II wraz z wychowawczyniami Moniką Wołczak oraz Alicją Prokopów. Ściśle ze sobą współpracując promowali przedszkolaki oraz Miasto Starogard Gdański. 

Akcja trwała od początku kwietnia do 22 maja do godziny 22:00. W tym czasie „Dziennik Bałtycki”, organizator plebiscytu kilkukrotnie publikował listę zwycięzców na danym etapie. Za każdym razem pozycja grupy II plasowała się na pierwszym miejscu.

– Początkowo udawało się wygrywać w powiecie starogardzkim, jednakże ostatecznie, gdy udało się rozszerzyć akcję promocyjną grupy, zdobyliśmy I miejsce w rankingu województwa pomorskiego.
Całe głosowanie polegało na wysyłaniu nieograniczonej liczby sms-ów z kodem przypisanym do danej grupy. Rodzice stworzyli plakat, którym mogliśmy posługiwać się w sieci i dzięki któremu wysyłanie sms-ów było bardzo proste ze względu na skan kodu QR – mówi dyrektor MPP 4 Alicja Prokopów. 

Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe w postaci wycieczek, sesji zdjęciowej i wielu innych. Ważniejszą nagrodę dostało jednak miasto, przedszkole oraz sama społeczność lokalna. Udział w plebiscycie połączył wszystkich zaangażowanych.

– Mieliśmy wszyscy wspólny cel, o który walczyliśmy do ostatniej chwili. Grupa II stała się grupą przyjaciół pewną tego, że razem możemy zrobić wszystko – powiedziała Alicja Prokopów.