Przedsiębiorcy po szkoleniu

15 czerwca w Urzędzie Miasta odbyło się szkolenie „Przedsiębiorcą być”. Rozpoczynający działalność dowiedzieli się o wielu ważnych zagadnieniach związanych z prowadzeniem firmy.

Spotkanie poprowadził wolontariusz Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości „Twoja Inicjatywa” Paweł Maśliński.  W szkoleniu udział wzięły osoby już zdecydowane na otworzenia własnej działalności, z gotowymi pomysłami, szukające jedynie potwierdzenia dla słuszności podjętej decyzji.

Uczestnicy dowiedzieli się jaka forma opodatkowania będzie najbardziej korzystna dla zakładanych przez nich działalności oraz czy lepiej prowadzić księgowość samemu czy zlecić to specjalistom.

Ekspert wyjaśnił także czym przedsiębiorca powinien się kierować wybierając biuro księgowe oraz jak ten wybór wpływa później na działanie firmy i jej finansowanie.

IMG_0157

-Bycie przedsiębiorcą wiąże się z ciężką pracą – przyznał pan Paweł. -Ale daje też dużo satysfakcji i niejednokrotnie stabilność finansową – dodaje ekspert.

Część networkingowa zaowocowała nawiązaniem relacji biznesowych i była doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń.

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl